NİHAYET İNŞAATA DEVAM KARARI ÇIKTI!

06 Tem 2017 Per 8:52
Bu haber 340 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İnan Bektaş başkanlığında toplanarak Ataşehir gündemini görüşen Ataşehir Belediye Meclisi İçerenköy’de yapımı durdurulan Kemal Sunal Kültür Merkezi’nin yapımına devam edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 2.Birleşiminde gündeminde bulunan 3 raporun “Onaylı Yol İsmi” bulunan 1.madde oyçokluğuyla,  İçerenköy Mahallesi Islah İmar-Revizyon İmar Planı Değişikliği ile Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama İmar Plan Değişikliğine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporlarının yer aldığı 2 ve 3.maddeler oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesinden 1/5000 lik planı revize edilerek gönderildiği Ataşehir Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçmesi sonucu 3 yılı aşkındır inşaatı durdurulan, çevre kirliliği yaratan ve etrafında bulunan esnaf ve yerleşim alanlarında rahatsızlık yaratan bu hizmet alanının inşaatına başlanılması hem mahalle halkının hem de esnafın yüzünü güldürecektir.

DSCF5643

Gündem Maddelerine geçmeden önce CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz ile Ak Parti Meclisi Grubu adına Mahmut Yürük söz alarak 05.07.1992 yılında yaşanan Başbağlar katliamını lanetleyerek bir daha bu tür olayların yaşanmaması temennisin de bulundular.

DSCF5645

Gündemin 2.maddesi üzerinde söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu; “ İçerenköy halkının yıllardır eksik kalan, geciken bir hizmet projesini nihayetlendiriyoruz. Daha önce Pazar alanı olarak geçen ve daha sonra belediyemizin planladığı bir bina ile başlayan proje teknik nedenlerden dolayı yapımı durduruldu. Büyükşehirden geçen 1/5000’lik Ataşehir Belediyesi meclisinden geçen 1/1000’lik plan değişikliği ile belediye hizmet alanı olarak ivedilikle yapılması gereken bu sosyal donatı alanlarıyla halka hizmet verecek bir bina olmasını bizde canı gönülden istiyoruz” dedi.

DSCF5646

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 07.07.2017 Cuma günü saat 17.00’da toplanmak üzere başkan İnan Bektaş oturumu kapattı.

 

Benzer Haberler

Ataşehir Belediye Spor kadın Futbol Takımı ligin ikinci haftasında sahasında konuk ettiği Fatih Vatan Spor takımını 3-0 ile geçerek puanını 6’ya çıkardı. 19.11.2017 Pazar günü Yenisahra Stadında Fatih vatan Sporu konuk eden Ataşehir Sultanları ilk yarıda Yağmur’un attığı iki golle devreyi 2-0 önde bitirdi. Güzel oyununa rağmen bir türlü etkili pozisyonları yakalamayan Ataşehir Belediye Spor […]

Yorum 
0

Dr. Canan And tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesine bağışlanan ve Ataşehir Şubesi tarafından “Dr. Canan And Sosyal Gelişim Birimi” olarak hizmet verecek birimin açılışı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel’in katılımıyla gerçekleşti.  Açılışta konuşan Genel Başkan Prof.Dr. Aysel Çelikel; “Her çocuğun yeteneğinin olduğu bir alan bulunduğuna inanıyoruz ve çocuklarımızın kişisel […]

Yorum 
0

Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi. Karaciğer naklinin ardından tedavisi Ataşehir Memorial Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde süren Süleymanoğlu’nun hayatını kaybettiği belirtildi. Siroza bağlı karaciğer yetmezliğine bağlı olarak 28 Eylül’den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği kurucu yöneticileri […]

1000 ÇOCUĞU GİYDİRME PROJESİ...

Ataşehir’de bir ilki gerçekleştiren il derneklerinin katkı […]

ÇANTADAN KAÇAK KÖPEK YAVRULA...

Kapıkule Sınır Kapısı’nda bez pazar poşetlerin arasında […]

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ...

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]