NİHAYET İNŞAATA DEVAM KARARI ÇIKTI!

06 Tem 2017 Per 8:52
Bu haber 377 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İnan Bektaş başkanlığında toplanarak Ataşehir gündemini görüşen Ataşehir Belediye Meclisi İçerenköy’de yapımı durdurulan Kemal Sunal Kültür Merkezi’nin yapımına devam edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 2.Birleşiminde gündeminde bulunan 3 raporun “Onaylı Yol İsmi” bulunan 1.madde oyçokluğuyla,  İçerenköy Mahallesi Islah İmar-Revizyon İmar Planı Değişikliği ile Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama İmar Plan Değişikliğine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporlarının yer aldığı 2 ve 3.maddeler oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesinden 1/5000 lik planı revize edilerek gönderildiği Ataşehir Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçmesi sonucu 3 yılı aşkındır inşaatı durdurulan, çevre kirliliği yaratan ve etrafında bulunan esnaf ve yerleşim alanlarında rahatsızlık yaratan bu hizmet alanının inşaatına başlanılması hem mahalle halkının hem de esnafın yüzünü güldürecektir.

DSCF5643

Gündem Maddelerine geçmeden önce CHP Meclis Grup Başkanı İlhami Yılmaz ile Ak Parti Meclisi Grubu adına Mahmut Yürük söz alarak 05.07.1992 yılında yaşanan Başbağlar katliamını lanetleyerek bir daha bu tür olayların yaşanmaması temennisin de bulundular.

DSCF5645

Gündemin 2.maddesi üzerinde söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu; “ İçerenköy halkının yıllardır eksik kalan, geciken bir hizmet projesini nihayetlendiriyoruz. Daha önce Pazar alanı olarak geçen ve daha sonra belediyemizin planladığı bir bina ile başlayan proje teknik nedenlerden dolayı yapımı durduruldu. Büyükşehirden geçen 1/5000’lik Ataşehir Belediyesi meclisinden geçen 1/1000’lik plan değişikliği ile belediye hizmet alanı olarak ivedilikle yapılması gereken bu sosyal donatı alanlarıyla halka hizmet verecek bir bina olmasını bizde canı gönülden istiyoruz” dedi.

DSCF5646

Gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından 07.07.2017 Cuma günü saat 17.00’da toplanmak üzere başkan İnan Bektaş oturumu kapattı.

 

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]