İFTAR YEMEĞİNDE MÜLKİYET KONUŞULDU

16 Haz 2017 Cum 15:51
Bu haber 131 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

YED-PA Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu,  Ramazan ayı dolayısıyla geleneksel hale getirdiği ve bu yıl da düzenledikleri iftar yemeğinde YED-PA esnafını, Ataşehir’de bulunan siyasi parti başkanları ile YED-PA’nın dostlarını ağırladı.

YED-PA Yönetim Kurulunun verdiği iftar yemeğine katılan siyasiler mülkiyet sorununu kısa detaylarıyla aktararak bir an evvel çözülmesi temennisinde bulundular.

Yed-Pa Camisinin avlusunda verilen iftar yemeğine YED-PA Başkanı Salih Sami Atılgan ve esnafın yanı sıra Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Saadet partisi Ataşehir İlçe Başkanı Âdem Boz, Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri İsmail Levent ve Mehmet Korkmaz, CHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcıları Şehriban Ekmekçi, Yusuf Demir ve Ertuğrul Baysal katıldı.

Kuran-ı Kerimin okunmasının ardından edilen dualardan sonra Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

Konuklarına hitaben konuşan YED-PA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan; “Öncelikle Ramazanı şerifinizi tebrik ediyorum. İnşallah bu ay içinde yapmış olduğumuz her türlü ibadetlerimizi kabul kabul olsun. İftarımıza icabet ettiğiniz, soframızı, aşımızı paylaştığınız için tekrardan hepinize teşekkür ederim. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının hepimize, ülkemize, İslam âlemine huzur, barış, kardeşlik ve sükûnet getirmesini niyaz ediyorum.  YED-PA’nın sadece bir iş yeri değil aynı zamanda Camisiyle, aş evi ile sağlık birimiyle bir yaşam merkezidir. Ramazan ayında iftar sofralarımız eksik olmadığı gibi ihtiyaç sahiplerine de ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

DSCF5116

Atılgan; “ Şu an Ataşehir siyasi parti başkanları burada. Hepinizin bildiği üzere YED-PA’nın mülkiyet sorunu var. Çevre ve şehircilik bakanı ziyareti esnasında bura ile ilgileneceğini söylemişti. Belli bir çalışmanın olduğunu biliyorum ama ne aşamada olduğunu da Ak Parti İlçe Başkanı’ndan öğrenmek istiyoruz” diyerek mikrofonu kendisine uzattı.

DSCF5117

“BİZİMDE GÖRÜŞLERİMİZ ALINDI”

Ak Parti İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı da; ”Ataşehir de kangeran olmuş bütün sorunların çözüme ulaşması lazım. Hepimiz el ele verirsek çözeceğimize inanıyorum. Bakanımız YED-PA’yı ziyaretinde bura ile ilgili bir çalışma yapacaklarını söyledi. Önemli olan böyle bir çözümün ortaya atılarak adım atılmasıdır. Gündemlerin hızlı değişmesi nedeniyle verilen takvim süresi içinde bazen istenilen olamıyor. Ancak yakından takip ediyoruz. Bizimde görüşlerimiz alındı. Bakanın bu konuda bazı öneri ve görüşleri olmuş.  Bu çalışmayı da yaptıktan sonra Ankara’ya davet edecekler. Belediyenin de bir çalışmasının olduğunu biliyorum. Yakın zamanda bir neticeye varmış olmak suretiyle hem YED-Pa hem de halkımızla bu hususu paylaşmış olacağız. Tez zamanda da Yeni Çamlıca mahallemizin sorunları da çözüme kavuşmuş olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

“MÜLKİYET SORUNU YILAN HİKÂYESİNE DÖNMÜŞ”

Bu mülkiyet işiyle yakından ilgilenen ve Ataşehir Belediyesi Meclisi bünyesinde kurulan Komisyonun da başkanlığını yapan Ataşehir Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata, YED-PA Başkanının her hangi bir eksikliği gördüğü zaman onu telafi etmek için gayret sarf eden bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyerek; “ Ne yazık ki insanların bazen güçlerinin yetmediği noktalar var.  Salih başkan da bir yere kadar geliyor ve orada tıkanıyor. Hepinizin de bildiği gibi öncesini söylemiyorum ama söylediklerimin de siyasi olarak değerlendirilmesini istemiyorum. Ama hakikatten Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana bunun içinde YED-PA’ da var. 30 yıllık meselesi çözülemeyen ve tamamen yılan hikâyesine dönmüş bir hadise.  1994 ve 2004 yıllarında yapılan planlarla bir neticeye varılmamış, üç yıldır Ak Parti ve CHP meclis üyesi arkadaşlarla birlikte iyi bir çalışma sergiledik. Çözüm için her şeyden önce planın oluşması lazım. Bunun da 1/5000’lik planların Büyükşehir tarafından yapılması, akabinde ilçe belediyesinde de 1/1000’lik planların yapılması gerekirdi ama bugüne kadar Büyükşehir tarafından 1/5000’lik plan maalesef ortaya çıkmadığı için de karşılık olarak da !/1000’lik planlar yapılmadı. Demek bir anlam veremiyor. Önemli olan bir neticeyi ortaya çıkartmaktır” şeklinde konuştu.

DSCF5122

“SORUNUN BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUM”

Kangeran olmuş bu mülkiyetin bir an evvel çözülmesi gerektiğinin altını çizen Özata; “ Çözülmesi gereken bir sorun, iyileştirilmesi gereken bir yara olmuş durumda. Temmenimiz arzumuz şudur ki ayırım yapmak istemiyorum tüm partililerden olan arkadaşlarımızın hepimizin bu bölgede oturan akrabaları var. İsterim ki bir an önce bu sorun çözülsün. Temennimde budur. Başkanında bu konuda gayretleri var. Bunu biraz daha fazlalaştırmamız gerekir. Siyasi partiler olarak birlikte hareket etmemiz gerekir. Bu düşüncelerle hepinizi tekrar selamlıyor gelecek Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

DSCF5126

Konuşmaların sonunu da ilahiler eşliğinde Semazen gösterileri ile program devam etti.

DSCF5105 DSCF5102 DSCF5098 DSCF5096 DSCF5095 DSCF5093 DSCF5091

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]