SPORA İLGİ ARTTI

07 Haz 2017 Çar 11:46
Bu haber 159 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir Belediyesi’nin her yıl yaz döneminde açtığı ve bu yıl da Ataşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Yaz Spor Okullarına, ilk kayıt gününde 1.263 çocuk kaydoldu. 8 spor branşında toplam 3 bin çocuk, yaz okullarında spor eğitimi görecek.   

Futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, tekvando, kick boks, tenis ve yüzme olmak üzere 8 spor dalında eğitim verilecek Yaz Spor Okullarına kayıtlar 5 Haziran Pazartesi günü başladı.

Çocuklarının yaz tatillerini sporla birlikte daha eğlenceli bir şekilde geçirmelerini isteyen aileler; sabahın erken saatlerinde belediye binasında bulunan Halkla İlişkiler Birimi’nde, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ve Neşet Ertaş Kültür Evi’nde uzun kuyruklar oluşturdu.

3 bin çocuğun spor eğitimi göreceği yaz spor okullarında, ilk günkü kayıtlara göre en yoğun ilgi yüzme ve basketbol branşlarına gösterildi. İlk kayıt gününde 1.263 çocuğun 704’ü yüzme, 303’ü ise basketbolu tercih etti.

Ailelerin spor okullarını tercih etmelerinin en önemli nedenleri arasında sağlıklı koşullar, sağlanan güven ortamı ve sosyal kazanım becerileri yer alıyor.

Bunun yanı sıra çocuklar üzerinde gözlemlenen olumlu yöndeki davranış değişimleri ailelerin ilgi göstermesinin sebepleri arasında.

Mevlana Mahallesi’nden 53 yaşındaki Şengül Özkan, “Daha önce kızım Merve’yi 5 yaşındayken  jimnastik branşına kayıt ettirmiştim. Şimdi ise Merve’nin isteğine göre voleybol branşında aktif rol oynamasını istiyorum. Belediyemizin sunduğu bu hizmet ile ailemize maddi anlamda büyük bir olanak sağlanıyor. Elbette çocuğumun da gelişimi açısından faydalı oluyor. Tabi, verimli sonuç için çocukların düzenli katılım sağlaması da gerekiyor, bu görev de biz velilere düşüyor.

Çocuklarıyla birlikte başvuruya gelen Tuğba Aygün, “Yaz Spor Okulları’na daha önceki yıllarda da Kızım Zeynep (9) ve oğlum İsmail Kerem’i (5) kayıt yaptırmıştım. Kızım 3 yıldır, oğlum ise geçen yıl yüzme branşında eğitim görmüştü. Bu yıl farklı bir branşı tercih ettik. Kızımı jimnastiğe, oğlumu ise tekvandoya kayıt yaptırmak için belediye binamıza geldik. Çocuklarımın kendilerine güveni arttı. Eskiden zoraki giderlerken şimdi büyük bir istekle katılmak istiyorlar” diyor.

Mustafa Kemal Mahallesi’nden Halime Bilgiç, “Kızım Saide Bilgiç ile (12) Yaz Spor Okulları’na ilk kez katılım sağlayacağız. Kızım, yüzmeyi bilmiyor ve burada öğrenmesini istiyorum. Bu sebeple yüzme branşına kayıt olduk. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle yaz spor okullarına başvuruda bulunmak istedik ve iyi ki de geldik. Saide de yüzmeyi öğreneceği için oldukça heyecanlı.”

Aşık Veysel Mahallesi’nden Mehmet Kel, “Kızım Ada (6) geçen yıl Yaz Spor Okulları’nda yüzme branşında eğitim görmüştü. Bale bilgisi olan kızımın bu yıl da jimnastik branşında eğitim almasını istedik. Çok güzel bir hizmet. Çocuklar için yazın inanılmaz bir eğlence haline geliyor. Onlar eğlendikçe, bilgilendikçe biz de velileri olarak mutlu oluyoruz.  Ayrıca kayıt olmak için ise sadece bilgi formu ve kimliğin yeterli olması da bizleri sevindiriyor.

Kayışdağı Mahallesi’nden Murat Yıldırım, “8 yaşındaki oğlum Murat’ı ilk kez yaz spor okullarında basket branşına kayıt ettireceğim. Bu hizmeti belediyenin facebook sayfasından duyurular bölümünden gördüm ve çok mutlu oldum. Bu branşı seçme sebebim ise oğlumun bu konuda yeteneği olduğuna inanmamdır. Çok iyi bir proje. Çocukların hem sosyalleşmesi, gelişmesi hem de ücretsiz olması tamamen halka hitap ediyor. Teşekkür ediyorum.

Edibe  Altürk ise 11 yaşındaki kızım Berfin’i basketbol branşına yazdırmak için geldim. Belediyenin yaz spor okullarına daha önce gelmek istiyordum ama yaşı uymadığı için kayıt yaptıramadım. Bu seneyi adeta iple çektik. Kızımın sporcu olmasını çok istiyorum. Öncelikle fiziksel gelişimleri için sporun önemine inanıyorum.”

Asiye Demirbağ da oğlu için belediyeye gelen velilerimizden, 10 yaşındaki oğlum Emirhan’ı yüzme spor branşına kayıt için geldim. Ataşehir Belediyesi’nin sağladığı bu imkânlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Belediyenin hizmetleri beğeniyorum. 3 yıldır yaz spor okullarından yararlanıyoruz. Hem sosyalleşmeleri hem de yeni arkadaşlar edinmeleri için bu okulları tercih ediyorum” dedi.

Hacer Yılmaz da koşa koşa gelen velilerden: Atatürk Mahallesi’nde yaşıyoruz. Önceki senelerde başka branşlara gitti. Geçen yıl basketbol kayıtları dolu olduğu için bu yıl çok erken saatlerde gelerek sıraya girdik. Özellikle oğlum Erdem çok mutlu olacak. Biz bu zamanları adeta iple çekiyoruz diyebiliriz. Erdem’in kalbimin sesini dinleyerek basketbolu seçiyorum sözleri de beni çok etkilediği için buraya koşa koşa geldik.

Nihan Karvan Bilgin de jimnastik için başvuru yapan velilerden: Beş buçuk yaşındaki kızım Beren’i jimnastik branşına kayıt yaptırmak için buradayım. Özellikle kas gelişimi için spor yapmasını istiyorum. Aynı zamanda bu okullarda kişisel ve zihinsel gelişimine önem veriliyor ve güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor. İlerde sporcu olmasını çok isterim.

 

 

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]