KADIN KOMİSYONUNDAN ANLAMLI ETKİNLİK

15 Nis 2017 Cts 15:23
Bu haber 483 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Kadınlar Komisyonu kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım amaçlı etkinlik düzenledi.

Kısa adı SİYAD olan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Batı Ataşehir Şubesi Kadın Komisyonu; “Çocukluk hak, çocuklarımız halktır. Umutları da biz olalım” adı altında düzenledikleri etkinlikten elde edecekleri geliri Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma Merkezine bağışlayacaklar.

Gazetemize konuşan Dernek başkanı ve Kadın Komisyonu Başkanı düzenledikleri bu yardım etkinliği ile ilgili şunları söylediler.

Dernek adına konuşan Başkan Raci Bal; “ 4 dönemdir derneğimizin başkanlığını yürütüyorum. Bu güne kadar çok etkinliklerimiz oldu. Bugün Kadınlar Matinesi adı altında yaptığımız etkinlik daha bir önem arz ediyor.  Bu faaliyetimizin içeriği; Sinop’ta kimsesiz çocuklar kurumuna yapılacak olan bağışlarımız ve yardımlarımızdır. Bu etkinlik; Kadın Kolu üyelerimizden oluşan Kadın Komisyonu tarafından organize edilmiştir. Dışarıdan bakıldığında eğlence gibi görünebilir ama içeriği Sinop’ta bulunan kimsesiz çocuklarımıza yardım amaçlıdır. Buradan elde edilecek yardım ve bağışların bir kuruşu dahi derneğimize kalmaksızın hepsi Sinop Çocuk Koruma Merkezi’ne aktarılacaktır” dedi.

DSCF1908

Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma merkezi yetkilileri ile iletişim kurarak bu bağış kampanyasını başlatan Kadın Komisyonu Başkanı Nurdan Kalyoncu düzenlemiş oldukları bu yardım kampanyası ile ilgili olarak şunları söyledi: “ 3 aydır dernekte faaliyet gösteriyorum. Buradaki amacımız hem Kadınlar Kolu’nu tanıtmak hem de kurduğumuz kad8ınlar Komisyonu olarak yardım kampanyası için bu etkinliği düzenledik” diye konuştu.

Kalyoncu; “İlk çalışmamızı Sinop İlimize yönelik yaptık. Gerekli iletişimler kuruldu. Daha sonra biz ne yapabiliriz dedik ve bu bağış kampanyası çıktı karşımıza. Bu etkinlikten elde edeceğimiz gelirlerle Sinop İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Koruma merkezi’nde 70 çocuk faydalanabilecek. Bu yardımla kimine burs, kimine giyecek, kimilerine de kırtasiye ve benzeri ihtiyaçların karşılanacak. Farklı sponsorlardan aldığımız bilgisayar ve oyuncaklar gönderilecek. Ayrıca bu etkinlikten elde ettiğimiz maddi yardımı da göndereceğiz. Tüm bunlar iletişim kurduğumuz merkezde toplanacak ve merkez yetkilileri tarafından kullandırılacaktır” şeklinde ifade etti.

DSCF1935 DSCF1931 DSCF1920 DSCF1917 DSCF1939 DSCF1908

Benzer Haberler

İç İşleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye mahkeme süresince vekâlet edecek ve Cumartesi günü yapılacak olan seçimde Ak Parti adayını ismini açıklayan İl Başkanı Dr. Selim Temurci; adayımız Meclis Grup Başkanımız Mustafa Cevat Arzık’tır dedi. Ak Parti Ataşehir İlçe başkanlığı Binasında İl Başkanı Dr.Selim Temurci ve il başkan yardımcılarının yanı sıra […]

Yorum 
0

‘Ataşehir’in nesi meşhur?’ diye bir sokak röportajı yapsak, sanırım en çok ‘yemek mekânları’ cevabını alırız. 430.000 nüfuslu bir ilçede bu kadar çok yeme içme eyleminin var olması arzın ihtiyaca dönüştüğünü  gösteriyor. Et menüleri, balık çeşitleri, pizzalar, tatlılar, kahvaltı salonları, kahve keyif mekânları ve akla gelebilecek her şey farklı mekânlarda ilçede yayılmış bir durumda. Her biri […]

Yorum 
0

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın “Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir” açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu kutsal şehre çevrildi. Müslümanların ilk kıblesi ve Hazreti Muhammed’in miraç yolculuğuna çıktığı yerolan Mescid-i Aksa ile Hristiyan ve Yahudilerin en kutsal mekanlarına ev sahipliği yapan Kudüs, 1917’de Osmanlı egemenliğinden çıktığından beri sıkıntılı günler yaşıyor. Doğu Kudüs‘ü 1967’de […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]