KADIN KOMİSYONUNDAN ANLAMLI ETKİNLİK

15 Nis 2017 Cts 15:23
Bu haber 331 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Kadınlar Komisyonu kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım amaçlı etkinlik düzenledi.

Kısa adı SİYAD olan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Batı Ataşehir Şubesi Kadın Komisyonu; “Çocukluk hak, çocuklarımız halktır. Umutları da biz olalım” adı altında düzenledikleri etkinlikten elde edecekleri geliri Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma Merkezine bağışlayacaklar.

Gazetemize konuşan Dernek başkanı ve Kadın Komisyonu Başkanı düzenledikleri bu yardım etkinliği ile ilgili şunları söylediler.

Dernek adına konuşan Başkan Raci Bal; “ 4 dönemdir derneğimizin başkanlığını yürütüyorum. Bu güne kadar çok etkinliklerimiz oldu. Bugün Kadınlar Matinesi adı altında yaptığımız etkinlik daha bir önem arz ediyor.  Bu faaliyetimizin içeriği; Sinop’ta kimsesiz çocuklar kurumuna yapılacak olan bağışlarımız ve yardımlarımızdır. Bu etkinlik; Kadın Kolu üyelerimizden oluşan Kadın Komisyonu tarafından organize edilmiştir. Dışarıdan bakıldığında eğlence gibi görünebilir ama içeriği Sinop’ta bulunan kimsesiz çocuklarımıza yardım amaçlıdır. Buradan elde edilecek yardım ve bağışların bir kuruşu dahi derneğimize kalmaksızın hepsi Sinop Çocuk Koruma Merkezi’ne aktarılacaktır” dedi.

DSCF1908

Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma merkezi yetkilileri ile iletişim kurarak bu bağış kampanyasını başlatan Kadın Komisyonu Başkanı Nurdan Kalyoncu düzenlemiş oldukları bu yardım kampanyası ile ilgili olarak şunları söyledi: “ 3 aydır dernekte faaliyet gösteriyorum. Buradaki amacımız hem Kadınlar Kolu’nu tanıtmak hem de kurduğumuz kad8ınlar Komisyonu olarak yardım kampanyası için bu etkinliği düzenledik” diye konuştu.

Kalyoncu; “İlk çalışmamızı Sinop İlimize yönelik yaptık. Gerekli iletişimler kuruldu. Daha sonra biz ne yapabiliriz dedik ve bu bağış kampanyası çıktı karşımıza. Bu etkinlikten elde edeceğimiz gelirlerle Sinop İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Koruma merkezi’nde 70 çocuk faydalanabilecek. Bu yardımla kimine burs, kimine giyecek, kimilerine de kırtasiye ve benzeri ihtiyaçların karşılanacak. Farklı sponsorlardan aldığımız bilgisayar ve oyuncaklar gönderilecek. Ayrıca bu etkinlikten elde ettiğimiz maddi yardımı da göndereceğiz. Tüm bunlar iletişim kurduğumuz merkezde toplanacak ve merkez yetkilileri tarafından kullandırılacaktır” şeklinde ifade etti.

DSCF1935 DSCF1931 DSCF1920 DSCF1917 DSCF1939 DSCF1908

Benzer Haberler

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları 17 Ağustos Gölcük depremini anmak ve deprem gerçeğini unutturmamak için koşuyor AKUT Arama Kurtarma Derneği ve AKUT Spor Kulübü gönüllülerinden oluşan 30 atlet, Ataşehir’deki AKUT İskender Iğdır Lojistik Merkezi’nden start alarak, 17 Ağustos 1999 depreminin merkez üssü  Gölcük’e doğru koşuya başladılar. AKUT Spor Kulübü Atletizm sorumlusu Fatih Kocaman […]

Yorum 
0

Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali 18 Ağustos Cuma günü Yaşamaya Dair” oyunu ile son bulacak. Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 15. Düzenlenen Tiyatro Festivali’nde 15 oyun izleyici ile buluştu.  Her akşam yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı oyunları bugüne kadar yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm oyunların ilgiyle izlendiği festival 18 Ağustos Cuma günü sona eriyor. […]

Yorum 
0

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce mahallelerde güvenliğin sağlanması için seçilen, Özel Harekat polislerinin de katıldığı derslerde araç durdurma ve silah kullanma teknikleri eğitimlerini başarıyla geçen 386 bekçi, ilk mesailerine çıktı. Kentin farklı noktalarında güneşin batışından (22.00-06.00) doğuşuna kadar görev yapacak bekçilere ilk gün devriyesinde polisler eşlik etti.

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]