KADIN KOMİSYONUNDAN ANLAMLI ETKİNLİK

15 Nis 2017 Cts 15:23
Bu haber 431 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Kadınlar Komisyonu kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım amaçlı etkinlik düzenledi.

Kısa adı SİYAD olan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Batı Ataşehir Şubesi Kadın Komisyonu; “Çocukluk hak, çocuklarımız halktır. Umutları da biz olalım” adı altında düzenledikleri etkinlikten elde edecekleri geliri Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma Merkezine bağışlayacaklar.

Gazetemize konuşan Dernek başkanı ve Kadın Komisyonu Başkanı düzenledikleri bu yardım etkinliği ile ilgili şunları söylediler.

Dernek adına konuşan Başkan Raci Bal; “ 4 dönemdir derneğimizin başkanlığını yürütüyorum. Bu güne kadar çok etkinliklerimiz oldu. Bugün Kadınlar Matinesi adı altında yaptığımız etkinlik daha bir önem arz ediyor.  Bu faaliyetimizin içeriği; Sinop’ta kimsesiz çocuklar kurumuna yapılacak olan bağışlarımız ve yardımlarımızdır. Bu etkinlik; Kadın Kolu üyelerimizden oluşan Kadın Komisyonu tarafından organize edilmiştir. Dışarıdan bakıldığında eğlence gibi görünebilir ama içeriği Sinop’ta bulunan kimsesiz çocuklarımıza yardım amaçlıdır. Buradan elde edilecek yardım ve bağışların bir kuruşu dahi derneğimize kalmaksızın hepsi Sinop Çocuk Koruma Merkezi’ne aktarılacaktır” dedi.

DSCF1908

Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma merkezi yetkilileri ile iletişim kurarak bu bağış kampanyasını başlatan Kadın Komisyonu Başkanı Nurdan Kalyoncu düzenlemiş oldukları bu yardım kampanyası ile ilgili olarak şunları söyledi: “ 3 aydır dernekte faaliyet gösteriyorum. Buradaki amacımız hem Kadınlar Kolu’nu tanıtmak hem de kurduğumuz kad8ınlar Komisyonu olarak yardım kampanyası için bu etkinliği düzenledik” diye konuştu.

Kalyoncu; “İlk çalışmamızı Sinop İlimize yönelik yaptık. Gerekli iletişimler kuruldu. Daha sonra biz ne yapabiliriz dedik ve bu bağış kampanyası çıktı karşımıza. Bu etkinlikten elde edeceğimiz gelirlerle Sinop İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Koruma merkezi’nde 70 çocuk faydalanabilecek. Bu yardımla kimine burs, kimine giyecek, kimilerine de kırtasiye ve benzeri ihtiyaçların karşılanacak. Farklı sponsorlardan aldığımız bilgisayar ve oyuncaklar gönderilecek. Ayrıca bu etkinlikten elde ettiğimiz maddi yardımı da göndereceğiz. Tüm bunlar iletişim kurduğumuz merkezde toplanacak ve merkez yetkilileri tarafından kullandırılacaktır” şeklinde ifade etti.

DSCF1935 DSCF1931 DSCF1920 DSCF1917 DSCF1939 DSCF1908

Benzer Haberler

Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig’de yarın yapacakları derbiyle tarihte 386. kez karşı karşıya gelecek Şimdiki Ülker Stadı’nın bulunduğu “Papazın Çayırı” olarak adlandırılan yerde 17 Ocak 1909 tarihinde yapılan ve Galatasaray‘ın 2-0 kazandığı özel maçla başlayan 108 yıllık rekabette, galibiyetlerde ve atılan gol sayısında Fenerbahçe’nin üstünlüğü bulunuyor. Sarı-lacivertliler, geride kalan 385 maçtan 146’sını kazandı, sarı-kırmızılı ekip bu […]

Yorum 
0

Ankara Üniversitesinden Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, minimal de olsa olumlu gelişmelerin bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal‘ın sağlık durumunda minimal de olsa olumlu gelişmeler bulunduğu, kötüye gidiş olmadığı ve uyutma işleminin devam ettiği bildirildi. Ankara Üniversitesinden, İbn-i Sina Hastanesinde tedavisi süren Baykal’ın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada, […]

Yorum 
0

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin  Agâh Efendi ve  İbrahim Şinasi‘nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı kutlama mesajı yayınladı. “Gazeteciler gününüz kutlu olsun” başlığıyla gönderdiği mesajı şöyle: “Temel görevi, gerçekleri, ahlaka aykırı, özel çıkar ve amaçlara alet etmeden, objektif bir şekilde, çarpıtmadan […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]