KADIN KOMİSYONUNDAN ANLAMLI ETKİNLİK

15 Nis 2017 Cts 15:23
Bu haber 269 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

SİYAD Batı Ataşehir Şubesi Kadınlar Komisyonu kimsesiz ve ihtiyaç sahibi çocuklara yardım amaçlı etkinlik düzenledi.

Kısa adı SİYAD olan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Batı Ataşehir Şubesi Kadın Komisyonu; “Çocukluk hak, çocuklarımız halktır. Umutları da biz olalım” adı altında düzenledikleri etkinlikten elde edecekleri geliri Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma Merkezine bağışlayacaklar.

Gazetemize konuşan Dernek başkanı ve Kadın Komisyonu Başkanı düzenledikleri bu yardım etkinliği ile ilgili şunları söylediler.

Dernek adına konuşan Başkan Raci Bal; “ 4 dönemdir derneğimizin başkanlığını yürütüyorum. Bu güne kadar çok etkinliklerimiz oldu. Bugün Kadınlar Matinesi adı altında yaptığımız etkinlik daha bir önem arz ediyor.  Bu faaliyetimizin içeriği; Sinop’ta kimsesiz çocuklar kurumuna yapılacak olan bağışlarımız ve yardımlarımızdır. Bu etkinlik; Kadın Kolu üyelerimizden oluşan Kadın Komisyonu tarafından organize edilmiştir. Dışarıdan bakıldığında eğlence gibi görünebilir ama içeriği Sinop’ta bulunan kimsesiz çocuklarımıza yardım amaçlıdır. Buradan elde edilecek yardım ve bağışların bir kuruşu dahi derneğimize kalmaksızın hepsi Sinop Çocuk Koruma Merkezi’ne aktarılacaktır” dedi.

DSCF1908

Sinop İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma merkezi yetkilileri ile iletişim kurarak bu bağış kampanyasını başlatan Kadın Komisyonu Başkanı Nurdan Kalyoncu düzenlemiş oldukları bu yardım kampanyası ile ilgili olarak şunları söyledi: “ 3 aydır dernekte faaliyet gösteriyorum. Buradaki amacımız hem Kadınlar Kolu’nu tanıtmak hem de kurduğumuz kad8ınlar Komisyonu olarak yardım kampanyası için bu etkinliği düzenledik” diye konuştu.

Kalyoncu; “İlk çalışmamızı Sinop İlimize yönelik yaptık. Gerekli iletişimler kuruldu. Daha sonra biz ne yapabiliriz dedik ve bu bağış kampanyası çıktı karşımıza. Bu etkinlikten elde edeceğimiz gelirlerle Sinop İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Koruma merkezi’nde 70 çocuk faydalanabilecek. Bu yardımla kimine burs, kimine giyecek, kimilerine de kırtasiye ve benzeri ihtiyaçların karşılanacak. Farklı sponsorlardan aldığımız bilgisayar ve oyuncaklar gönderilecek. Ayrıca bu etkinlikten elde ettiğimiz maddi yardımı da göndereceğiz. Tüm bunlar iletişim kurduğumuz merkezde toplanacak ve merkez yetkilileri tarafından kullandırılacaktır” şeklinde ifade etti.

DSCF1935 DSCF1931 DSCF1920 DSCF1917 DSCF1939 DSCF1908

Benzer Haberler

Özge Ercan, günümüz Türk edebiyatına çokça emeği geçen, Varlık Dergisi’nin genel yayın yönetmeni ve Yasak meyve Yayınları’nın sahibi olan şair Enver Ercan’ı anlatan iki kitap hazırladı: Enver Ercan Sen Sözcüğün Tekisin ve Ben Şiirimi Yazarım Sonsuzluk Varsa Gider.   Komşu/Yasak meyve Yayınları’ndan çıkan bu iki kitap Enver Ercan’ın edebiyatla geçen hayatına kızı Özge Ercan’ın gözünden […]

Yorum 
0

Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata’nın ağabeyi Harun Özata geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. 75 yaşında hayatını kaybeden Harun Özata rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Atatürk Mahallesi Fevzi Çakmak Camisin de kılınan cenaze namazından sonra merhumun cenazesi Ihlamurkuyu mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, birim müdürleri, belediye […]

Yorum 
0

Ümraniye Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni kayıtları 28 Haziran 2017 tarihi itibariyle başladı. Kayıtlar 21 Temmuz 2017 tarihinde son bulacak. Ümraniye Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışı ile geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Şöleni 2017 kayıtları başladı. İlçedeki çocuklara yönelik düzenlenen Toplu Sünnet Şöleninde bu güne kadar 20.700 çocuğu, uzman hekimler tarafından sünnet ettiren […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]