Özel Yürekler Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nde üretimde söz sahibi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Yürekler Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’nde üretimde söz sahibi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 24 engelli bireyin üretimde söz sahibi olmaları için düzenlenen kurs merkezindeki üretim alanındaki tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe 'Buğday Tanesi' filminin gerçek kahramanı olan İstanbul milletvekili Serkan Bayram, Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Ataşehir AK Parti İlçe Başkanı Burak Çiftçi, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Rafet Aydın, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sabri İrfan Soysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, İlçe Tarım Müdürü Hamza Atalay, Aile ve Sosyal İşler Bakanlığı bakım, rehabilitasyon ve aile danışma merkezi müdürü Emel Alanyalıoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, Şehir Polis aileleri dayanışma derneği başkanı Emel Çalışkan ile çok sayıda sivil toplum örgütü başkanı ve yardımseverler katıldı.

Etkinlik başlangıcında ilk konuşmayı gerçekleştiren Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Saffet Yılmaz hedeflerinin; ilçemizde engellilerin evlerinden çıkmasını sağlayıp hayatın içinde olmalarını sağlayarak, üretim aşamalarında olan engelli vatandaşlarımıza meslek öğretip onların istihdama katılmalarını sağlamaktır. Engelli bireylerimizi sıfırdan bir ürünü üretme mutluluğunu ortak etmek olduğunu söyleyerek tanıtım etkinliğine katılan tüm davetlilere teşekkürlerini sundu.

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram hedeflerinin Buğday Tanesi filminde olduğu gibi tüm engelli vatandaşların hayatın her noktasında olmasını sağlamak olduğunu söyleyerek bu güzel etkinliğin organizasyonunu gerçekleştiren tüm yetkililere teşekkür ederek Buğday Tanesi kitabını Ataşehir Kaymakamı Bekir Dınkırcı’ya armağan etti.

Ataşehir İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı konuşmasında bu alanda eğitim alan tüm engelli bireylerimizi ve eğitim veren tüm öğretmenlerimizin çok değerli bir iş yaptığını söyleyerek hepsini tebrik etti. Eğitimin üretime katkı sağlaması noktasında Halk Eğitimi Merkezimizin çalışmaları çok değerli ve bu alandaki her çalışmayı bizzat desteklediğimi bilmenizi isterim.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerle farkındalığın arttırılması yoluyla engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflerini söyleyerek bu etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Katılımcılar engelli bireylerin eğitim aldıkları ve üretim yaptıkları alanlarını gezerken Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen ödenekle il tarım ve orman müdürlüğü balıkçılık ve su ürünleri şube müdürlüğü tarafından uygulanan denizlerimizin hayalet ağlardan temizlenmesi projesi kapsamında denizlerden çıkan ağlarla yapılan kalemlikleri de incelediler.

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi tarafından üretilen kalemliklerle ilgili olarak İstanbul İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden şube müdürü Sabri İrfan Soysal İstanbul Milletvekili Serkan Bayram ile İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı’ya üretilen kalemliklerin balıkçılık ve su ürünleri şube müdürlüğü tarafından istanbul’un 39 ilçesinde düzenlenen sağlıklı yaşam için balık tüketimi konulu su ürünleri eğitimlerinde öğrencilere dağıtılacağını konusunda bilgi verdi.

Günün anlam ve önemi kapsamında kurs alanında çekilen hatıra fotoğrafları ile tanıtım etkinliği tamamlandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Kadın Kolları: “Bağımsızlık mücadelesinde kadınlar ve erkekler omuz omuzaydı”Önceki Haber

CHP Kadın Kolları: “Bağımsızlık mücadele...

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına yeni atamaSonraki Haber

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar