Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Türkiye’de ilk çalışma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Türkiye’de ilk çalışma
Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele alanında bir ilki gerçekleştirerek erkeklere kahvehanelerde bilgilendirme yapmaya başladı.

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları, ilçede bulunan kahvehanelere giderek erkeklere, kadına yönelik şiddeti, şiddet türlerini, 6284 sayılı yasayı (Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine dair kanun) anlatma çalışmasını başlattı.

Kahvehanelerde erkeklere yönelik başlatılan çalışmanın ilki İçerenköy Kayısı Kahvehanesinde gerçekleştirildi.

“BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Ataşehir Belediyesi’nin Kadın Dayanışma Merkezi Sorumlusu Uzm. Psikolog Gül Mutlu ilk ziyaret ettiği kayısı kahvehanesinde yaptığı bilgilendirmede Kadına Yönelik Şiddeti erkeklerle konuşabilmenin önemine dikkat çekerek bu çalışmaların Ataşehir’in her mahallesinde bu uygulama devam edecek, erkeklere yasal düzenlemelerle ilgili bilgilendirilmeye devam edecektir dedi.

“MUHTARLARIMIZIN DESTEĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, başlattıkları bu çalışmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Ataşehir’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında başlattığımız bu çalışmalarımızla ilkini gerçekleştirdiğimiz İçerenköy Mahallesi’nden sonra muhtarlarımızın desteği ile kahvehanelerde bilgilendirmeye devam edeceğiz”  şeklinde ifade etti.

İçerenköy Mahalle Muhtarı Sırma Doğru’nun da destek verdiği bu ilk çalışmada Uzman Psikolog Gül Mutlu’nun Kadına Yönelik Şiddeti detaylarıyla açıklamalarını kahvedeki erkekler de oyunlarını bırakarak dinlediler ve Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar’a, Psikolog Gül Mutlu ve destek veren Mahalle Muhtarı Sırma Doğru’ya teşekkür ettiler.   

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muhtarlık İşleri Müdürlüğü 2022 yılının 3’üncü toplantısını yaptıÖnceki Haber

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü 2022 yılının...

Ataşehir’de 19 Mayıs coşkuyla kutlandıSonraki Haber

Ataşehir’de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar