19.01.2019 - Gazete Ataşehir

CANİKLİ; “ARTIK YERLİ FÜZEMİZ VAR”

CANİKLİ; “ARTIK YERLİ FÜZEMİZ VAR”

Ataşehir Giresunlular Derneği düzenlediği iftar programında Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’yi ağırladı. İftar öncesi konuşan Bakan Canikli; “Türkiye’nin kendi savunma sanayisini geliştirilmesi gerekir. Gerekeni yapıyoruz ve şu an yaptığımız yerli bir füzeyi kullanıyoruz. 280 kilometre menzili olan ‘Bora’ füze sistemini ürettik ve test denemesini Sinop‘ta, Karadeniz kıyısında yaptık. Üretimi gerçekleştirerek, Kara Kuvvetleri’ne verildi, envantere girdi” dedi.

Ataşehir Giresunlular Derneğinin geleneksel hale getirdiği ve hemşerileriyle bir ay boyunca birlikte oldukları iftar programında Giresun Alucra doğumlu hemşerileri Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’yi konuk etti.

Ataşehir Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan ve Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ile birlikte masaları birebir dolaşarak hemşerileriyle hasret gideren Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, hemşerilerini kırmayarak onlarla fotoğraf çekti isteyenlerle de öz çekim yaptı.

“RABBİM HUZURUMUZU BOZMASIN”

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli İftardan önce hemşerileriyle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek; “ Ramazan ayı bereket ayıdır, huzur ayıdır. Rabbim huzurumuzu bozmasın. Biz burada huzurlu bir ortamda iftarımızı açarken bize bu huzurlu ortamı sağlayan kahraman asker ve polisimiz var. Allah onlardan razı olsun. Bu topraklarda özgürce yaşamamızı o kardeşlerimize ve vatan uğruna canını feda eden şehitlerimize borçluyuz. Çok zor şartlarda bu görevi gerçekleştiriyorlar. Bu toprakları yaşamaz hale getiren teröristlere karşı savaşıyorlar. O nöbeti bizim için tutuyorlar” dedi.

“ARTIK YERLİ FÜZE KULLANIYORUZ”

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Savunma Sanayisi ile ilgili olarak da; “Bu toprakları savunmamız ancak kendi mühendislerimizin geliştirdiği milli ve yerli silah sistemleriyle mümkün olabilir. Savunma sanayisinde dışa bağımlılığın getirdiği sonuçların F-35 uçaklarda görüldü. Bu sonuçların ortadan kalkması için Türkiye’nin kendi savunma sanayisini geliştirilmesi gerekir. Gerekeni yapıyoruz ve şu an yaptığımız yerli bir füzeyi kullanıyoruz. 280 kilometre menzili olan ‘Bora‘ füze sistemini ürettik ve test denemesini Sinop‘ta, Karadeniz kıyısında yaptık. Üretimi gerçekleştirerek, Kara Kuvvetleri’ne verildi, envantere girdi. Üstelik başka ülkelere satıyoruz. Oturduğunuz yerden düğmeye basıyorsunuz 280 kilometre uzağındaki hedefi vuruyor. Füze denemelerini eskiden televizyondan izlerdik şimdi biz kendimiz geliştiriyoruz. Bu ülkenin topraklarını korumamız için daha iyisini yapmamız lazım” diye konuştu.

Canikli, konuşmasının sonunda Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’yi de eleştirerek, Temel paşayı Afrin başarısından dolayı çekemiyorlar. O Apoletleri sökmeye sizin gücünüz de babalarınızın gücüde yetmeyecektir ifadelerini kullandı.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ