06.08.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Belediye Meclisi’nde 23 Haziran Seçimleri konuşuldu

Ataşehir Belediye Meclisi’nde 23 Haziran Seçimleri konuşuldu
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir belediye meclisi Temmuz ayı 1’inci birleşiminde yapılan gündem dışı konuşmalarda 23 Haziran seçimlerine atıfta bulunan grup başkanları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu’na başarılar temennisinde bulunuldu.

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ Başkanlığın da yaptığı Temmuz ayı 1.Birleşiminde 1 rapor ve 19 teklifi görüştü.

Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı yanındaki ve adı “Sanat Parkı” olarak teklif edilen maddenin müdürlüğe iadesine, 19 teklif maddesinin de ilgili komisyonlara havalesine oybirliği ile karar verildi.

Ak Parti Grubu tarafından verilen berber esnafının “Pazar Tatili” önergesi başkanlık makamına oybirliğiyle havale edildi.

Meclisin açılışında konuşan 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ; “93 yıl önce kapitülasyonla yitirilen haklar geri alınmış, denizlerimizde ve limanlarımızda egemenliğimiz tesis edilmiştir. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde endüstri, ticaret ve sporda üstün başarılara ulaşmayı, refah barış ve huzur içinde yaşıyor olmayı dileriz” dedi.

“MADIMAK KATLİAMINDAN GERİYE ACILAR KALDI”

Uluğ Sivas katliamını hatırlatarak;  “2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde sevgiye, kardeşliğe yapılmış bir saldırıdan geriye acılar, anılar ve düşler kaldı. 26 yıldır Sivas’ın alevi sönmedi ve adalet arayışı bitmedi. Sivas katliamını unutmadık, unutmayacağız” diye konuştu.

Gündem dışı söz alan CHP ve Ak Parti Grup Başkanları yaptıkları konuşmalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Ekrem İmamoğlu’na başarılar dilediler.

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz toplantıları ilk birleşiminde gündem dışı söz alan CHP Meclis Grubu Başkanvekili İlhami Yılmaz, İmamoğlu’nun başarısı için yanında olacaklarını söyledi.

CHP Meclis Grubu Başkanvekili İlhami Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinde, yurttaşlarımızın büyük bir demokratik olgunlukla, kendilerini 5 yıl boyunca yönetecek yerel yöneticileri seçtiğini kaydetti.

“23 HAZİRAN SANDIĞIN VE DEMOKRASİNİN ZAFERİ OLMUŞTUR”

Yılmaz, “31 Mart’ta 14 bin oy farkla iş başına getirdikleri Sayın İmamoğlu’na 23 Haziran’da 806 bin oy farkıyla bir kez daha onay vermiştir. 23 Haziran seçim sonucu hâkimiyetin kayıtsız şartsız millette olduğunu, millet iradesinin önüne set çekilemeyeceğini çok açık olarak göstermiştir. 23 Haziran’da sandıkta bütün farklılıklarına rağmen milyonlarca İstanbullu demokrasi ittifakında buluşmuştur. 23 Haziran sandığın ve demokrasinin zaferi olmuştur. Yurttaşlarımızda sandığa ve demokrasiye olan güven tazelenmiş; geleceğe daha da umutla bakabilmelerinin yolu açılmıştır. İmamoğlu’nun başarısı için her zaman yanında olacağız”  ifadelerini kullandı.

“KAZANAN 16 MİLYON İSTANBULLU YURTTAŞIMIZ OLMUŞTUR”

Yılmaz konuşmasında sonunda şunları söyledi: “Kazanan 16 milyon İstanbullu yurttaşımız olmuştur. Şimdi Sayın İmamoğlu, İBB Başkanı olarak hiçbir ayrım gözetmeden 16 milyon İstanbulluya hizmet etmek üzere görevinin başındadır. İsrafa son verip, İstanbul’un kaynaklarını İstanbulluların yararına kullanmak üzere şeffaf, katılımcı, üretken bir hizmet anlayışıyla çalışacağına yürekten inanıyoruz. Bizler de bu süreçte Sayın İmamoğlu’nun başarısı için her zaman onun yanında olacağımızı ilan ediyor; yeni dönemin İstanbullulara hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.”

YSK tescilli 23 Haziran İstanbul seçimi sonucunun Ataşehir, İstanbul, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dileyen Ak Parti Grup Başkanvekili Naim Yağcı, İmamoğlu’nu tebrik etti.

“GEREKÇELİ MAZERETLER ORTADAN KALKMIŞTIR”

Yağcı; “Ataşehir Belediye Başkanı ve belediye yetkililerinin, Merkezi Hükümet engel oluyor, Büyükşehir engel oluyor. Önümüz tıkanıyor, hedeflerimize ulaşamıyoruz gerekçeli mazeretlerinin ortadan kalkmıştır. Artık hedeflerin önündeki tüm yollar açılmıştır. Ataşehir ’in yararına olan her şeyde, Ataşehir ‘in menfaatini koruma, takipçisi olma adına, sonuna kadar desteğimizi ortaya koymaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz” diye konuştu.

“MİLLETİMİZİN KARARI ESASTIR”

23 Haziran’da milletimiz iradesine sahip çıkarak sandık başına gitmiştir. Milletimizin kararı esastır. Buna saygı duymakta her kesimin borcudur diyen Yağcı; “ Bugün bir sonuç alındı ben tekrardan hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra ülkemizdeki demokrasiyi kimse ama kimse tartışmaya kalkmasın, bunun üzerinden kimse siyaset yapma gayreti içerisine girmesin. 23 Haziran seçimi Ataşehir için önemli bir dönüm ve dönüşümdür. Ataşehir’e Sancaktepe’ye yapılanların 5 yılda yarısının yapılmasını bekliyoruz. Ataşehir Belediye Başkanımızın 2009, 2014 ve 2019 seçimlerinde çok ciddi vaatleri var. 15 yıldır bekleyen taahhütleri ve randevu problemi var. Randevu alamıyorum ve şunu yapamıyorum gibi. Artık öyle problemlerde kalmadı. Büyükşehir belediye desteği önümüzde 10 Yılda yapılanın yarısını 5 yılda yapmalarını bekliyoruz. 23 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Gündemdeki maddelerin ilgili komisyonlara havale edilmesinden sonra gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından Başkan Vekili Sevgi Uluğ; 04.07.2019 Perşembe günü saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ