12.07.2020 - Gazete Ataşehir

Yiyin Efendiler Yiyin!

Ali BAL

Ali BAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 33 makalesi bulunuyor.

Yiyin Efendiler Yiyin!

Biz emekliler bu kadar rahat yaşarken, yazın yazlığa, kışın kışlığa güle oynaya giderken siz sayın vekillerimizin sıkıntı içinde yaşamanıza gönlümüz razı olmaz.

İşçilere istediklerini verip, sendikalara grevi unutturan siz sayın meclisimizin harcamalarını kısmak bizleri yürekten rahatsız ediyor.

Okullarda çocuklarımız rahat okusun diye kayda değer bütçeler ayırıp bizleri rahatlatan siz vekillerimiz sıkıntı içinde çocuklarınız okursa vicdanımız sızlar.

Her gün işe giderken, trafik sorunu yaşamayan vatandaşlar olarak, siz trafikte sıkışırsanız biz huzurlu olamayız sayın vekillerimiz.

Sizlere rahat bir nefes aldırmamız için daha ne yapmamız gerekiyorsa lütfen söyleyin de içimizde uhde olarak kalmasın.

Her gün birbirini çok seviyor havasını, televizyonlardaki beyanlarınız ile bizleri sevindirdiğiniz için sizlere canımızı bile siper etsek azdır.

Çünkü sizler bizleri çok seviyorsunuz. Verdiğiniz değerlerle, arttırdığınız maaşlarımızla bizler rahat ve huzur içinde yaşarken, sizlerin sıkıntı çekmeniz bizleri derinden rahatsız eder! Tüm yasakları kaldırıp, emekçilere gaz ve su sıkanları cezalandırdığınız için demokrasi kahramanları olarak her şeyin fazlasını hak ediyorsunuz.

Gerçekten hak ettiğinize inanıyorsunuz ki bir parti hala geri adım atmıyor. Bizler AK Parti hükümetinin cimriliğini, bakış açısını biliyor ve fazla bir şey de beklemiyoruz. Ama siz Sosyal demokratlar, Sosyalistler ne oldu da menfaat için hemen oyuna geldiniz.

Sonrasında tepkiler gelince “efendim imzalarımızı geri çekiyoruz. Biz yanlış anladık. AK Parti’nin oyununa az kalsın alet oluyorduk” diye feryat etmenize gerek yok. Bir kıyak yapalım dediniz tutmadı ama sonuç bu şekilde olmazsa da AKP bir ara formül bulur. Asgari ücreti bile çok gören bu zihniyeten farklı bir beklentimiz yok. Sizler bizim vekillerimizsiniz ama kimler için efor sarfettiğinizi anlamış değiliz.

Şair Tevfik Fikret’n dediği gibi;

Yiyin efendiler yiyin,

Bu han-ı iştiha sizin

Doyunca, tıksırınca,

Çatlayıncaya kadar yiyin…

YAZARIN SON YAZILARI
Oylar halkın adayına - 25 Temmuz 2014
Seçime doğru - 17 Mart 2014
Kaygan Siyaset - 2 Mart 2014
Teknoloji Gündemi - 11 Şubat 2014
Yorgun Demokrat - 16 Aralık 2013
Gönüllerin adayı olun - 10 Kasım 2013
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ