24.06.2018 - Gazete Ataşehir

SON YAZIM Sevgi Ve Saygılarımla…

atasehir

atasehir

Yazarın şu ana kadar yazılmış 3893 makalesi bulunuyor.

Bu mesleğe başlarken gazetecilik toplumsal sorumluluk gerektiren bir iştir diyerek başladık. Yerel gazetecilik daha da fazla toplumsal sorumluluk gerektiren bir meslektir. Çünkü yerelde daha fazla göz önünde, daha fazla halkla iç içe olmak durumundayız. Dolayısı ile her yazdığın, her söylediğin sözle hesap vermek durumundasın. Budan dolayı da doğruları yazmak, halk ile idareler arasındaki sorunları yansıtıp, gerektiğinde de çözüm yolları önermek gibi sorumluluğumuz olduğunu unutmadan görevini yapmak zorundasın. Özellikle haberlerde, objektif olurken, ince ayrıntılarda vermek istediğin mesajlarla halkı ve yöneticileri de uyarma gibi bir sorumluluğu yerine getirmek durumundayız. Gazete Ataşehir incelendiğinde her sayısında bu anlayışın izlerini göreceksiniz. 

Biz, Ataşehir’de 10 yıl boyunca yüzü aşkın gazete çıkardık. Bazen, gerek yöneticilerin, gerekse siyasilerin beklentilerine cevap vermediğimiz için tepkiler aldık. Ancak süreç içerisinde yaptığımız uyarı ve eleştirilerde haklı olduğumuzu onlar da gördü. Haklı eleştiri ve önerilerimizle toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz anlaşılınca özür de dilendi, övgüler de aldık.

Ben Kanber Yıldırım olarak yaşamım boyunca ilkeli olmaya özen gösterdim, toplumsal sorumluluğumu hiç ama hiç ihlal etmemeye özen gösterdim. Birlikte sorumluluk üstlendiğim arkadaşlarımın da bu özeni göstermelerine dikkat ettim. Arkadaşlarımın ve toplumun menfaatlerini her zaman kendi menfaatlerimden önde tuttum. Bu anlayışımı Gazete Ataşehir’de de titizlikle sürdürdüğümü okurlarımın da, birlikte çalıştığımız arkadaşların da takdir edeceklerini düşünüyorum.

Sevgili Ataşehirliler yerel seçimlerle birlikte almış olduğum yeni sorumluluğu yerine getirmek için sizlere son yazımı paylaşıyorum. On yıldır içselleştirdiğim bu mesleği artık çalışma arkadaşlarımın emin ellerine bırakıyorum. Aynı sorumluluk ve anlayışla Gazete Ataşehir’i siz okurlarımızla buluşturmaya devam edeceklerinden hiç kaygım yok. Özellikle seçim döneminde çıkarılan gazetelerde bu anlayışa ne kadar sadık kalındığını sizler de gördünüz.

Ataşehir Ajans olarak da sizlerin işlerini kolaylaştıracak rehber niteliğinde harita bazlı projelerle, Keyifli Mekanlar, Seçkin Eğitim Kurumları gibi basılı eserler de yaptık. Gazete ve reklama dayalı bu çalışmalarda bize destek olan tüm firmalara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Ataşehir Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye ikinci döneminde de başarılar dilerken sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ataşehir adına layık bir belediye başkanı ile yoluna devam ediyor. Ataşehirliler de bunu hak ettiklerini gösterdiler. Siz değerli okurlarımı son kez saygı ve sevgi ile selamlarken herkese sağlık, esenlik dolu bir yaşam diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ