03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Seçime doğru

Ali BAL

Ali BAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 33 makalesi bulunuyor.

Seçime doğru

30 Mart yerel seçimlere günler kala propaganda ortamı da karşılıklı karalamalarla devam ediyor. Her ne kadar seçimin iki parti arasında geçeceği konuşuluyorsa da MHP, Saadet Partisi, BBP, DSP ve HDP’nin adaylarını da küçümsememek lazım. Kazanma şansları yok sayılsa da oylarını iki partiye kaptırmayacaklarını ve tabanlarına sıkı sıkıya bir markajla sarıldıklarının mesajını her defasında dile getiriyorlar. Sürprizler her zaman seçim sonuçlarının bir cilvesi. Adaylar bu konuda oldukça iyimser, kendilerinden emin bir çalışma temposu içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Siyasi atmosferin gittikçe canlandığı bugünlerde, Ankara’daki öksürüğün Ataşehir’de kronik astıma dönüşeceği gerçeği unutulmamalıdır.

Bayrak ve afiş yarışlarının yoğun olduğu bu süreçte, afişlerin, pankartların indirilmesi ve bu konuda gençlerin ileri sürülmesi oldukça tehlikeli bir durum. Karşılıklı zıtlaşmalar daha vahim sonuçlara yol açabilir. Ataşehir’de tüm siyasi partilerin özellikle gençlere telkinde bulunmaları gerekir. Sonuçta bir demokratik yarıştır. Kavgalarla değil fikirlerle, projelerle yarışmak en doğru yoldur. Başta parti başkanlarının, diğer kademelerdeki görevlilerin ve özellikle belediye başkan adaylarının, yandaşlarının propaganda çalışmalarında kullandıkları üsluba dikkat etmeleri gerekir. Kin ve nefret tohumlarını ekerek değil, duruşlarıyla projeleriyle halkın desteğine talip olmaları gerekir.

Artık şiddet, karalama kampanyaları, toplumda pek itibar görmeyen duruşlardır. İlkler yaşandı, dileğimiz devamı gelmesin. Makam ve iktidar hırsı toplumu fazlasıyla germiş durumda. Adaylara bu konuda büyük görev düşmektedir. Çalışmalarınızda sevgiyi, kardeşliği öne çıkararak toplumun gönlünde yer alın. Havada kalan süslü laflarla, karalama politikalarıyla bir avantaj sağlayamazsınız.

Herkes her şeyin farkında, sakın unutmayın. Saygılarımla.

YAZARIN SON YAZILARI
Oylar halkın adayına - 25 Temmuz 2014
Seçime doğru - 17 Mart 2014
Kaygan Siyaset - 2 Mart 2014
Teknoloji Gündemi - 11 Şubat 2014
Yorgun Demokrat - 16 Aralık 2013
Gönüllerin adayı olun - 10 Kasım 2013
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ