09.12.2018 - Gazete Ataşehir

KAYHAN; ANAHTAR TESLİMİ 6 TEMMUZ’DA

KAYHAN; ANAHTAR TESLİMİ 6 TEMMUZ’DA

Atatürk Mahallesi Emekevler Atapark Konutları’nda 2. kura çekilişi yapıldı. Kuraya katılan 28 aile daha hak kazandıkları evlerini seçti.  Kura çekilişi öncesi konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan;  Ataşehir Belediyesi’nin Emekevler’de hiç kimseyi mağdur etmediğini, hukuksal mücadelesini sürdürenlerin dışında bütün Emekevler’de hakları olanlara evlerinin teslim edileceğini, . 6 Temmuz’da da daire sahiplerine anahtarlarını teslim edeceklerini söyledi.

Ataşehir Emekevler’de, yerinde dönüşüm projesi kapsamında evrakları eksik olup ilk kuraya katılamayan hak sahiplerinden 28’i evraklarını tamamlayarak Noter huzurunda yapılan kura çekilişine katılarak sahip olacakları konutlarını belirlediler.

Ataşehir Belediyesi Hizmet Binasında yapılan kura çekilişine Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Sadık Semih Kayhan ve Hüseyin Hışman, Ataşehir Belediyesi Hukuk İşleri Müdürü Mehmet Topuz, Emlak İstimlâk Müdürü Olcay Akdoğan, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt ve hak sahipleri ile yakınları katıldı.

DSCF5589

“BÖYLE BİR PROJEYİ BAŞKA YERDE GÖRMEDİM”

Belediye Konferans Salonu’n da yapılan kura çekiminde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, 35 yıldır belediyecilik yapıyorum diyerek; “Şunu açık ve net olarak söylüyorum ki; böyle bir projenin başka yerde uygulandığını görmedim. Bu proje Kentsel Dönüşüm Kanunu yürürlüğe girmeden önce hazırlanmış bir projedir. Bu projeyi hayata geçirmeden önceki durumu şöyleydi. Açıkçası yapılacak olan uygulama Emekevler’de oturanlar buradan gitsinler, hiç hayatlarında düşünmedikleri yerlere gönderileceklerdi.  Çünkü yasa ona müsaitti. Ancak Kadıköy Belediyesinin büyük çabaları sonucunda belediyeye devir edilerek en azında Emekevler’de oturanların orada yaşamalarını sağladı. Ataşehir Belediyesi’nin Emekevler’de hiç kimseyi mağdur etmediğini, hukuksal mücadelesini sürdürenlerin dışında bütün Emekevler’de hakları olanlara evleri teslim edilecektir” dedi.

DSCF5536

“6 TEMMUZ DA ANAHTARLARI TESLİM EDECEĞİZ”

Kayhan; “Kadıköy Belediyesi zamanında hazırlanan proje ile 400 Emekevler, 230 kadar da dere koruma bandında kalanların aralarında olduğu 630 gecekondusu olan hak sahibinin taşınması adına çağdaş konutların yapımı tasarlandı. Ataşehir Belediyesi bu projeyi devam ettirdi. Önceki dönem yönetiminin projesinde Emlak Bankası projesinin yeşil alanı olan Emekevler’in yer aldığı 57 dönüm arazinin hak sahiplerine bir daire sahibi yapılacak şekilde imara açıldı. Sizin oradan göndermeniz planlanmıştı. Ataşehir Belediyesi’nin de kararlıkla sürdürdüğü projesi ile ihalesi yapıldı, binaların yapımı bitti. Önce 197 hak sahibi kuralarını çekti. Bu gün de sizler kuralarınızı çekeceksiniz. 6 Temmuz’da da anahtarlarınız teslim edeceğiz. Dairelerinizin fiyatı 550 – 600 binden az değil” diye konuştu.

Başkan yardımcısının konuşmasının ardından noter tarafından hak sahipleri ile birlikte kura çekimi gerçekleşti.

DSCF5575

Herbir gecekondu sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verildi. Konut Tahsis Belgeleri; kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek.

DSCF5576

Toplam 225 hak sahibi aile için düzenlenecek anahtar teslim töreniyse 6 Temmuz 2017 Perşembe günü Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu’nda yapılacak.

DSCF5583 DSCF5581 DSCF5575 DSCF5560 DSCF5553

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ