25.06.2018 - Gazete Ataşehir

“BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER YAPARIZ”

“BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER YAPARIZ”

Ataşehir Belediyesi 2018 Mali Yılı Bütçesi’nin Belediye Meclisinde kabul edilmesi üzerine Ak Parti Meclis Grup Başkanı M.Cevat Arzık ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi, teşekkür konuşması yaptılar.  İlgezdi; “Birlikte hareket edersek güzel şeyler yaparız” dedi.

Gruplar adına konuşan konuşmacılar, Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallerinin mülkiyet sorunu ile ilgili mahalle baskısı sonucunda,  Büyükşehir ve Ataşehir Belediyesi bürokratları ile mahalle muhtarları ve dernek başkanlarının da katıldığı ilk toplantısının olumlu geçtiğini ve bunun siyasi polemiklere malzeme olmasına izin vermeyeceklerini vurguladılar.

Bütçenin Ak Parti Meclis Üyelerinin muhalefet şerhi koyması nedeniyle oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından Ak Parti Grubu adına teşekkür konuşması için söz alan Ak parti Meclis Grup Başkanı M.Cevat Arzık; “Öncelikle 2018 Bütçe kararnamesinin hazırlanmasında emeği geçen belediye personelimize teşekkür ederiz.  2018 Bütçesi İnşallah Ataşehir için hayırlı olur, hayırlı işler için harcanır ve Ataşehirimiz de laik olduğu şekilde hizmet almış olur” temennilerinde bulundu.

DSCF9629

“CHP VE AK PARTİ GRUPLARI OLARAK SİYASİ POLEMİĞE YER VERMEYECEĞİZ”

Arzık; “ Büyükşehir belediyesi bürokratları ve Ataşehir Belediyesi bürokrat arkadaşlarımız ile üç mahalle muhtarı ve dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı gerçekleşti.  CHP ve Ak Parti grubu olarak bu gelişmeleri siyasi bir polemiğe meydan vermeden elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum.  Bugün yapılan görüşme olumlu geçti. Bazı engeller var. Büyükşehirdeki arkadaşlarımız onları araştıracaklar. O zaman İmar ıslah planı uygulaması yapılmasının önü açılacak.  Belki bu şekilde çözüm olur.  Bu vesile ile hem Büyükşehir hemde Ataşehir belediyesi bürokratlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“BİRLİKTE HAREKET EDERSEK DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPARIZ”

Daha sonra Bütçenin Meclisten geçmesi nedeniyle teşekkür konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “ Başkana ve tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Hizmet konusunda birlikte hareket edersek daha güzel şeyler yaparız. Sadece hayır demek doğru değil. Yanlışa da hayır diyorsunuz, doğruya da hayır diyorsunuz” diyerek eleştirilerini dile getirdi.

DSCF9635

“YAPILAN KONTROLLÜ BİR DARBE DEĞİLDİR”

İlgezdi yapılan eleştirilere cevap vererek Ataşehir sınırları içerisinde bulunan bir okul arazisi yüzünden Türkiye’nin çok kötü yerlere geldiğini söyledi. İlgezdi;  “O gün biz okul için birlikte hareket etseydik ülke bugün bu noktaya gelmezdi. Ben şunu da açık bir şekilde söylemek istiyorum. Yapılan darbe, kontrollü bir darbe değildir. Bu darbe resmen Türkiye’ye yapılan bir darbedir ancak bunun siyasi ayağı belli değildir. Bunun siyasi ayağı vardır ve açıklanmalıdır. Bunlar devlet kadrolarına nasıl sızdılar? O gün kol kola gezerken bugün bir yanlıştan dönüldü. Temennim bundan sonra devletin bir daha tarikatlara, mezheplere bu fırsatı vermemesidir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’e ve laik devlete sahip çıkmak zorundayız” şeklinde ifade etti.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ