12.07.2020 - Gazete Ataşehir

“GÖZ YAŞLARI ÜLKÜ ÖĞRETMEN İÇİN AKTI!”

“GÖZ YAŞLARI ÜLKÜ ÖĞRETMEN İÇİN AKTI!”
"https://atasehir.com.tr/wp-

Kemal Berktan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ülkü Türkgülü için okulda düzenlenen anma töreninde öğretmen arkadaşları ve öğrencileri göz yaşlarına boğuldu.

Yaklaşık 9 aydır Abdülhamit Han hastanesinde tedavi gören Kemal Berktan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ülkü Türkgülü,  yaşam mücadelesini verdiği hastanede hayata gözlerini yumarak sevdiklerinden ayrıldı.  Karacaahmet Şakirin Camisinde kılınan cenaze namazından sonra defnedilmek üzere memleketi Elazığ’a gönderildi.

Yaşama veda eden Ülkü Türkgülü için görev yaptığı okulda bir anma töreni düzenlendi. Törene öğrenciler, öğretmen arkadaşları ve veliler katıldı.

Ülkü öğretmeni anlatan duygusal konuşmalar hem konuşmacıları hem de törene katılanları ağlattı.

Pazartesi olması nedeniyle saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardında Ülkü Türkgülü öğretmeni yakalarına taktıkları resmi ile öğrenci ve öğretmenleri hem anlattılar, hem ağladılar hem de ağlattılar.

“BUGÜN İLK DEFA BİR PROGRAMDA HEYECANIMIZ YOK”

Aslında bugün hiç istemediğimiz bir sebepten dolayı bir aradayız diyerek anma programını başlatan Okul Müdür yardımcısı Muhammed Ali Atalay;  “Bugün ilk defa bir programda heyecanımız yok. Tebessümler yerini hüzne bıraktı. Ömrünü ülkemiz eğitimine adamış Ülkü Türkgülü öğretmenimizi maalesef kaybettik. Kemal Berktan seni saygı ile saygı ile şükran ile selamlıyor. Bugün koca bir alemin yasını hep birlikte tutuyoruz. Biz onu çok seviyorduk. Öğretmenler odasında çay içip dinlenmeyi, ders zili çaldıkça her zamanki gibi heyecanla sınıfa koşmayı, öğrencileriyle neşeli ders işlemeyi. Siz öğrencilerini gözü arkada kalmaksızın emanet edeceği dostlarına teslim ederek en sevgiliye kavuştu. Şüphesiz o ölmedi, yine sizleri düşünecek, kitaplarınızın, defterlerinizin aralarından sizlere gülümseyecek ve elbette ki başarılarınızla gurur duyup sizleri alkışlayacak. Kendisiyle tanışma fırsatım olmadı ama siz dost ve öğrencilerinden o kadar çok dinledim ki, hakkında o kadar güzel şeyler işittim ki ne kadar iyi bir eğitimci, ne kadar iyi bir arkadaş ve ne kadar iyi bir insan olduğunu öğrendim”  şeklinde duygularını dile getirdi.

Ülkü Öğretmenin en güzel güftesi ile duygularını dile getiren Okul Müdürü Göncer Demiryülek; “Bugün burada heyecansız, hüzünlü bir törenle karşı karşıyayız.  Hocama Allah’tan rahmet diliyorum.  Siz sevgili arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve velilerimize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

“O HEP ARAMIZDA OLACAKTIR, UNUTMAYIN”

Demiryülek duygularını şöyle dile getirdi: “ Bir öğretmenin sıralarda bıraktığı, geçmişte bıraktığı, yapmak istediği tek güzel şey onun arkasında bırakmış olduğu siz değerli öğrencilersiniz. Şüphesiz ki sizler onların en güzel eseri olacaksınız. Bugün burada gözyaşı dökerken, Ülkü öğretmenin artık ahirette, ebedi yurdunda huzur içinde yatmasını istiyorsak O’nun aziz hatırasına saygı duyup, sizlerden istediği emelleri ve gayeleri gerçekleştireceksiniz.  İşte o zaman Ülkü hocamız ebedi yurdunda daha huzurlu ve mekanı cennet olarak kalacaktır. O hep aramızda olacaktır unutmayın. Ülkü hocamızı ve ebediyete intikal etmiş tüm hocalarımızı bir kez daha rahmetle yad ediyorum, varsa hakkım sonuna kadar helal olsun diyorum. Hakkınızı özellikle sizlerin helal etmenizi istiyorum. O’ nun iyi bir insan, iyi bir öğretmen olduğuna şahitlik ediyorum.  Ülkü hocam sen ebedi mekanında rahat uyu. Geride bıraktığın bu öğrencilerin senin istediğin gibi bu ülkeye hizmet edeceklerdir.”  

Okul müdürü Göncer Demiryülek ’ten sonra Ülkü Türkgülü için bir öğrencisi ve öğretmen arkadaşının gözyaşlarıyla kendisini anlatmakta zorlanmaları tüm öğrenci, öğretmen ve velileri ağlattı.

Törenin ardından sınıflara hıçkırarak ağlayarak giren öğrencileri ve öğretmenleri arkadaşları teselli etmeye çalıştılar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ