28.03.2020 - Gazete Ataşehir

CINGILLIOĞLU LİSESİNDE TÜBİTAK 4006 FUARI

CINGILLIOĞLU LİSESİNDE TÜBİTAK 4006 FUARI

Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, her yıl olduğu gibi icat ve yaratma yeteneğini geliştirmek amacıyla yıl içinde yaptıkları buluşlarını okulda düzenlenen 4006 Bilim Fuarın da sergilediler.

Okulun Fuaye alanında sergilenen yeni buluşlar, yeni icatların müjdecisi olarak mucitlerin yaratıcılık zekâsını da ortaya koyuyor.

Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na;  Ataşehir İle Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcıları, Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Ak Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Mükayil Bektaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ercan Metin, Orhan Kuzu, Ahmet Etçi, Nazım Yurdagül ve Ali Eroğlu, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Müzik öğretmenin yönetiminde okul öğrencilerinin müzik dinletisinden sonra Bilim Fuarı ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Osman Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında; “TÜBİTAK’ın desteği ile düzenlenen bilim fuarının öğrenmeye istekli, meraklı, araştırmacı bilinçli kişilerin yetişmesine katkı sağlayan bir öğrenme yöntemi olarak görülebilir. Burada genç beyinlerin gerçek yaşamdaki işlevleri, işleyişlerinin farkına varırlar. Bu tarz etkinlikler hayal gücü ile farkındalığın bileşenidir. Bundan yola çıkarak pozitif bilimlerde, bilimsel araştırmaya incelemeye çok fazla ihtiyacımız vardır. . Çünkü dünyamız üzerindeki toplumlar sürekli değişim ve gelişim halindeler. Biz onların gerisinde kalamayız. Yeni Türkiye’nin gelişiminde bilimsel çalışmalara ağırlık vermemiz gerekiyor” dedi.

Karadeniz; “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında elektrik, elektronik ve kimya teknolojileri, İngilizce, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Biyoloji alanlarında üretilen 45 projenin yer aldığı bilim sergisi 30 öğretmen ve 110 öğrenci tarafından hazırlanmıştır” diye konuştu.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve beraberindeki protokol tarafından kesilen kurdele ile açılışı gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında sergilenen eserleri yakından inceleyerek projeleri hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ