29.03.2020 - Gazete Ataşehir

SPORTİF MÜSABAKALARIN KURALARI ÇEKİLDİ

SPORTİF MÜSABAKALARIN KURALARI ÇEKİLDİ

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği Ataşehir okullar arasında yapılacak olan sportif müsabakaların kuraları çekildi.

Ataşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği çeşitli branşlardaki birçok sportif müsabakaların kuraları düzenlenen törenle çekildi.

Ataşehir’de bulunan ve sportif faaliyetlere katılacak olan okulların beden eğitim öğretmenleri ile idarecilerinin katıldığı Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde çekilen kura ile rakipler belirlendi.

Ataşehirde gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirecekleri sportif müsabakaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte düzenlediklerini söyleyen İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Seyfi Güneysu; “Kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını ve milletini seven, her türlü bağımlılıktan uzak sağlıklı bir gençliğin yetişmesi için ortaklaşa bu müsabakaları düzenlemekteyiz” dedi.

DSCF2434

Güneysu; “ 2017-2108 Eğitim Öğretim yılında ilçemiz okullar arasında, Basketbol, Voleybol,Futbol, Atletizm(Kros), Santranç, Yüzme, masa Tenisi, Badminton, Hentbol, Futsal, Tenis, Güreş, Okçuluk, Halk Oyunları, Taekwondo, Kick Boks, Dart, Wushu, Karate, Judo branşlarında, gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler kız erkek kategorilerinde turnuvalar düzenlenecektir” diye konuştu.

DSCF2440

Müsabakaların ilçemiz genelinde bulunan spor salonları ve özel spor tesislerinde yapılacağını söyleyen Güneysu; “ Okullarımızdan gelen taleplere göre,  Basketbolda 72 okul takımı, Voleybolda 72 okul takımı, Futbolda 31 okul takımı, Krosta 52 okul, Satrançta 34 okul, Yüzmede 48 okul, Masa Tenisinde 30 okul, Badmintonda 38 okul takımı, Hentbolda 26 okul takımı, Futsalda 62 okul takımı, Teniste 32 okul, Okçulukta 24 okul, Taekwondo da 19 okul Dartta 16 okul ilçe spor şenliklerine katılacaktır” şeklinde ifade etti.

Güneysu son olarak, Aralık ayı itibariyle başlayacak turnuvalarla ilgili bilgilendirme Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılacağını söyledi.

DSCF2451 DSCF2449 DSCF2446 DSCF2443 DSCF2460 DSCF2428 DSCF2424

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ