27.04.2018 - Gazete Ataşehir

SEBAHATTİN KESKİN; “TEK SORUNUMUZ SPOR TESİSİ”

SEBAHATTİN KESKİN; “TEK SORUNUMUZ SPOR TESİSİ”

İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, spor tesisi konusunda sıkıntıları olduğunu, sporcularının antrenmanlarını komşu ilçelerin sahalarında yaptıklarını yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında dile getirdi.

Ataşehir’de spor tesisinin yetersizliğine dikkat çeken İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin,  Büyükşehir’in planladığı tesisin bir an evvel yapılmasını, yapılıncaya kadar sahayı kullanmalarına izin verilmesini isteyerek; “Büyükşehir belediyesi gelsin burayı yapsın. Hiç birimiz yönetici olmayalım. İşletmesini kendileri yapsın. Yeter ki mahallemizin çocukları burada sporunu yapsın. Biz buna razıyız” dedi.

“SİYASET DEĞİL SPOR YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İstanbul’un en eski yerleşim birimleri arasında yer alan, 120 bin insanın yaşadığı İçerenköy Mahallesi’nde İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübünü arkadaşları ile kurarken, yapılaşmanın bu kadar  yoğun olmadığı 90’lı yıllarda İçerenköy’de bir saha yapılabilecekken, ihmal ettiklerini itiraf eden İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübünün bu yıl 25’inci kuruluş yılını kutlayacaklarını söyleyerek; “İçerenköy İdman Yurdu Spor Kulübü çeyrek asırlık bir kulüp. Arkadaşlarla bir gece yapmayı planlıyoruz.  Gecede asıl amacımız paradan çok İçerenköylüler ile kulüp üyeleri bir araya gelsin, tanışsın, kaynaşsın. Bu kutlamaya, kurucuları, başkanlık yapmış yönetim kurulunda görev yapmış arkadaşlarımızı, Ataşehir Mülki idare amirlerini davet ederek plaket takdim edeceğiz. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürümüz, siyasi parti başkanları gelsinler bize destek olsunlar, kürsüden söyleyecek bir şeyleri varsa söylesinler. Biz sporun siyaset üstü olduğuna inandığımız için her görüşe ve her düşünceye açığız. Biz, siyaset değil çocuklara spor yaptırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

DSCF1036

“BEDENSEL, İŞİTME VE GÖRME ENGELLİLERE YÖNELİK FAALİYETLERİMİZ DE OLACAK”

Diğer bazı kulüpler gibi futbol ağırlıklı bir kulüp yapılanması istemediklerini sporun birçok branşında da faaliyet göstermek istediklerini ifade eden  Sebahattin Keskin; “Futbol ağırlıklı yapıya sahip olan kulübümüzde, farklı branşlarda da faaliyetler vermeye çalışacağız. Futbola ilaveten Basketbol, Voleybol, Judo, Badminton, Masa Tenisi, Atletizm, Taekwando, Yüzme ve Wushu branşlarında faaliyetlerimiz olacaktır.  Buna ilave olarak bedensel engelliler, işitme ve görme engellilere yönelik faaliyetlerimiz de var.  Bedensel Engelliler için, Masa tenisi, Basketbol ve Atletizm branşlarında, İşitme ve görme engelliler için de Judo branşlarında faaliyetlerimiz olacaktı” diye konuştu.

DSCF1043

“BURADA ÖNEMLİ OLAN TEMSİL EDİLMEK VE TANINMAK”

Yönetim olarak göreve geleli 6 ay olduğunun altını çizen Başkan Sebahattin Keskin, kapalı olan kulüp binasının elektrik ve su sorununu çözerek faaliyete geçirdiklerini kaydedip, yakın gelecekteki hedefleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kapalı kulüp binasını faaliyete geçirdik. Futbol takımlarımızı kurduk. Şu anda lig maçlarında oynamaya başladılar. Bu sezon bütün branşlarda liglere gireceğiz. Forma ve malzemelerimiz hazır.  Buna ilave olarak Atletizm takımını oluşturduk. Pist koşularını kapsayan atletizmi bütün Ataşehir’e yaymaya çalışıyoruz. İstanbul yarışmalarında bir birinciliğimiz birde bronz madalyamız var. Şu an Kocaeli’deki yarışmalara katılacaklar. Burada önemli olan temsil edilmek ve İçerenköyümüzün ile kulübümüzün tanıtımını yapmaktır.” 

 DSCF1047

HİÇBİR ARKADAŞIMIZ TİCARİ AMAÇLA BU İŞE YAKLAŞMIYOR”

Ataşehir’deki spor tesisi eksikliğinin altını çizen, bu sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından spor tesisi yapılacağı bilinen İçerenköy Spor Sahası’nın olduğu alanın çalışmalar başlayana kadar kendilerinin kullanımına açılmasını talep eden  Başkan Sebahattin Keskin;  Birçok branşta yapmak istediğimiz sportif faaliyetleri tesis yokluğu ya da yetersizliği nedeni ile geçekleştiremediğimiz için üzülüyorum. Judo’da lisanslı sporcularımız var.  Salonumuz olmadığı için malzemeleri aldık depoda duruyor. Basketbol içinde çalışacak salon bulamadık.  Bedensel engelliler içinde tesise ihtiyacımız olacak. Sahamızın olduğu alan Büyükşehir Belediyesinin yeri ve burada tesis yapılması için ihale olacağı söyleniliyor.  Ama gördüğünüz gibi yapılan bir çalışma yok. Yapacak mı? Yapmayacak mı? Onu da bilemiyoruz. İki arada, bir derede kaldık.  Gerekli izin için Büyükşehir belediyesine yazı yazdık.  Bizim tek ricamız; izin verilsin,  burası yapılana kadar biz kullanalım. Yapsınlar, işletmesini de kim yaparsa yapsın, bizim için önemli olan mahallemizin çocuklarını ve gençlerini sokaklardan kurtarıp burada spor yapmalarını sağlamak. Hiçbir arkadaşımız ticari amaçla bu işe yaklaşmıyor.  Yeter ki spor tesisi olsun çocuklarımız yararlansın” diyerek taleplerini dile getirdi.

DSCF1038

“SPOR SALONU GÖREVİNİ GÖRECEK BÜYÜK ÇADIR KURULABİLİR”

Başkan Keskin, Kulübümüzün önündeki alanda büyük bir “Çadır Tesis” kurulmasını Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi ziyaretlerinde talep edeceklerini söyleyerek;  “Kulüp binamızın yanında spor salonu görevini yapacak bir büyük çadır kurulabilir. Bu çadırda özellikle mücadele sporu dediğimiz Güreş, Judo, Taekwando gibi branşlarda eğitim verilebilir. Bunun için de Belediye Başkanımızdan randevu talep ettik bu düşüncemizi kendisine söyleyerek çadır kurulması yönünde kendilerine teklifimizi sunacağız.  Sanırım olumlu cevabı alacağız diye düşünüyorum ifadelerine yer verdi.

DSCF1062

“ÇOCUKLARIMIZ ANTRENMANLAR YABANCI DİLLE YAPACAK”

Sportif faaliyetlerin yanı sıra çocuklara bilgisayar ve yabancı dil eğitimi de vermeyi planladıklarını kaydeden Başkan Keskin; “Saha düzenlenmesi tamamlanırsa yabancı dil bilen hocaları antrenmanlara getirerek çocuklarımıza yabancı dille hitap etmelerini sağlayarak sahada yabancı dille tanışmalarını ve yabancı dil derslerine de faydalı olacağını düşünerek böyle bir uygulamayı yapmayı düşünüyorum. Bunları yapabilmemiz için daha öncede bahsettiğim gibi sahanın düzenlenmesi, ışıklandırılması ve suni çim yapılırsa bizde elimizden gelen tüm imkânlarımızı çocuklarımızın faydalanabilecekleri her konuda seferber etmeye hazırız”   şeklinde konuştu.

ANTRENMANLARIMIZI ATAŞEHİR DIŞINDA RİCA MİNNET YAPIYORUZ

Keskin, kapatılan bir tesisin çim halılarını İçerenköy’deki sahaya taşımak için çalıştıklarını kaydederek;  “Şimdi çıkma çim halı bulduk.  Alabilirsek buraya sereceğiz. Resmi maç oynanmazsa bile antrenmanlar yapılabilir. Çünkü biz antrenmanlarımızı Ataşehir dışındaki sahalarda rica minnet ve hatır gönül şeklinde yapıyoruz.  Vatandaş da bize, “siz burayı aldınız ama daha bir şey görmedik” diyor ve haklılar. Kimisi de bizi emlakçı sanıyor.  Hâlbuki vatandaş burayı ne kadar kullanırsa o kadar da sahiplenmiş oluruz” dedi.

DSCF1054

“AMACIMIZ, SPORTİF EĞİTİMLE, TOPLUMA FAYDALI BİREY YETİŞTİRMEK”

Eğitimin geç saatlere kadar sürmesi çocukların spora gelmeleri ve antrenmanlara katılmalarının güçleştiğini vurgulayan Sebahattin Keskin; Saat 16.30’da okuldan çıkan çocuk buraya aç susuz nasıl gelebilir? Sorusunu yönelterek;  “Tüm zorluklara rağmen çocuklarımızın okulda almış oldukları bilimsel eğitimin yanı sıra, bizde spor eğitimi vererek, topluma faydalı birer birey olmaları yolunda faydalı olmaya çalışıyoruz. Özellikle Engelli çocuklarımız için eğer istediklerimiz gerçekleşirse ki; “zor bir şeyde değil” sağlam çocuklarla maç yaparak kendilerine öz güven kazanmalarını sağlayacağız. Engellilerimize “bende futbol, masa tenisi oynayabiliyorum, bilek güreşini yapabiliyorum” diyerek özgüvenlerini kazandırmış oluruz. Bunları yaparken başta Spor Bakanımız olmak üzere belediyemizden sporsever ve hayırseverlerden destek isteyeceğiz” şeklinde ifade etti.

“ARACIMIZ, MALZEMEMİZ VAR TESİSİMİZ YOK!”

Büyükşehir Belediyesi gelsin buraya spor tesisini yapsın. Hiç birimiz yönetici olmayalım. İşletmesini kendileri yapsın. Yeter ki mahallemizin çocukları burada sporunu yapsın. Biz buna razıyız. Bir an evvel tesisin İçerenköylülere ve Ataşehirlilere kazandırılmasını talep eden ve Ataşehir’deki tüm sahalar dolu olduğu için Acıbadem’e antrenmana gitmek zorunda kaldıkların vurgulayan Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin;  “Komşu ilçelerde antrenman yapmaya gidiyoruz.  Kendi imkânlarımız ve bir kısmını da bağışçıların desteği ile bir minibüs aldık.  Arabamız var, malzeme sıkıntımız da yok. Tek sıkıntımız tesis. Basın mensubu olarak sizlerden ricamız bu saha yapılıncaya kadar kullanmamıza izin vermeleri için hep birlikte çaba sarf edelim.  İstanbul’un birçok ilçesinde belediyeler halı saha yapmış. Öyle dar alanlara sıkıştırmışlar ki bu güzel alanımızda bir saha yapamıyor ve kullanamıyoruz” ifadeleri ile tesis yokluğundan çalışma yapamadıklarını, tesis için destek beklediklerini bir kez daha dile getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ