26.04.2018 - Gazete Ataşehir

ŞAMPİYONLARDAN ANLAMLI ZİYARET

ŞAMPİYONLARDAN ANLAMLI ZİYARET

Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya kazanan HEM kursiyeri Wushu sporcuları, antrenör ve aileleri ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ettiler.

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nda açılan kursta eğitim alan Wushu, kung-fu kursiyeri 3 öğrenci ülkemizi temsilen katıldıkları Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ederek 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandılar.

Gürcistan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya alan öğrenciler antrenörleri Uluslar arası Hakem Türk Milli Takım antrenörü Muazzez Sekin ile birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican’ı ziyaret ederek Wushu sporuna verdiği destek dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler. Ziyarette halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş’ta eşlik etti.
Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Şampiyonası’nda alanlarında dereceye giren Sude Sekin ve Egemen Demir Avrupa 2’cisi olarak gümüş, Gülenaz Coşkun ise Avrupa 3’cüsü olarak bronz madalya kazandılar.

DSCF4792

Avrupa Wushu Şampiyonasında başarı ile mücadele ederek guruplarında dereceye giren sporculara ve veliler ile Wushu hocası Muazzez Sekin’i makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “Hedefimiz, okullarda sporu yaygınlaştırmaktır. Wushu da yeni, farklı ve çok etkileyici bir spor dalı. Bu başarıların olması bizi mutlu ediyor. İnşallah dünya ve olimpiyat şampiyonaları da olacaklar. Artık hedefleri 2023 Tokyo olimpiyatları. Şuanda 3 tane Avrupa derecesi olan çocuğumuzla birlikteyiz. Biz, mütevazı imkânlarla ama aslında gönlümüzün geniş imkânlarıyla bu çalışmalara katkılarımızı sunuyoruz. Burada hocalarımızın, velilerimizin ciddi özverisi var. Bu başarılardan dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizi ve antrenörü başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

DSCF4799

Wushu sporunun eğitimini Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM) kursları kapsamında Ata İlkokulu’nun spor salonunda yapıldığını söyleyen Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Ali Savaş;  “Yaş sınırı 7’den başlıyor. Kurslara genelde öğrenciler katılmakta. Wushuların modülleri var. Hayat Boyu Öğrenme kapsamında modül Wushu sporunun eğitimini veriyoruz” diye konuştu.

DSCF4804
Wushu Şampiyonasında kupaları Ataşehir’e getirdiklerini, başarılarını arttırarak sürdürmeyi amaçladıklarını kaydeden Muazzez Sekin; “Çalışma ortamı ve koşullarının güçlüklerine rağmen Sude ve Egemen Avrupa 2’incisi, Gülenaz Avrupa 3’üncüsü oldular.  Bu çocuklar Türkiye şampiyonasına da katıldılar. Ata İlkokulu İstanbul’da 3 yıl üst üste şampiyon oldu. 5 kupanın 5’ini de aldık. 800’e yakın katılımcının arasından bu başarıları elde ettiler” şeklinde ifade etti.

DSCF4784

DSCF4792 DSCF4789 DSCF4806 DSCF4787

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ