21.09.2018 - Gazete Ataşehir

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ YARIŞTI

Halil Atamavcı İlkokul Müdürlüğü tarafından “Özel Eğitim Yarışıyor” isimli proje çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler yönetmenliği gereğince Ataşehir Halil Atamavcı İlkokul Müdürlüğünce hazırlamış olduğu yarışma,   Hasan Leyli Ortaokul Spor Salonunda yapılan müsabakalarla sonuçlandı.

Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerinin Sosyal, İletişim ve İşbirliği becerilerinin geliştirilmesi, eğlenerek öğrenmeleri ve kendilerine güvenmelerinin sağlanması, ruhsal ve fiziksel sağlıklarını kazanıp geliştirmesi amacıyla ilçemiz ilkokullarında bulunan Özel Eğitim Öğrencilerine yönelik “Özel Eğitim Yarışıyor” isimli projenin 2017-2018 yılında ilçemiz ilkokullarında yapılan yarışmalarda dereceye girenlere madalyaları protokol tarafından verildi.

İkincisini düzenlediğimiz “Özel Öğrenciler Yarışıyor” kapsamındaki yarışmaya hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Halil Atamavcı İlkokul Müdürü Erhan Demiryas; “Özel Eğitim Öğretmenlerimizin bir projesiydi bu. İlçe geneline yaymayı düşündük. Projeyi geçen sene başlattık. Öğrencilerimizin, velilerimizin ve civar okullardaki idareci arkadaşlarımızın yoğun destek ve ilgisini gördük.  Bu projede destek veren, emek sarf eden herkese teşekkür ederim” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr.Ertuğrul Bilican, gerçekten güzel bir etkinlik diyerek; “ Biz buna yarışma demeyelim. Çünkü yarışmada derecelemeye bakmıyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün çocuklarımızı kutluyoruz. Bu projede emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere çocuklarını yalnız bırakmayan velilerimize de teşekkür ederim çünkü çocukların hayatı öğrenmede ve hayatı yaşamada büyük destekleri var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilk üçe giren okulların öğrencilerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu ve okul müdürleri tarafından madalyaları verildi ve öğretmenlere, hakemlere de teşekkür belgesi takdim edildi.

Programın sonunda anı yaşatmak adına toplu fotoğraf çekimiyle etkinlik sona erdi.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ