03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Kayışdağı Spor U-14 Ligi 24. Grubun Şampiyonu oldu

Kayışdağı Spor U-14 Ligi 24. Grubun Şampiyonu oldu
"https://atasehir.com.tr/wp-

U-14 liginin 24.Grup’ta mücadele eden Kayışdağı Spor şampiyonluğu garantilediği ve çıktığı son maç öncesi şampiyonluk kupasını aldı.

U 14 liginde 24.Grup’ta mücadele eden Ataşehir temsilcisi Kayışdağı Spor şampiyon oldu ve şampiyonluk kupasını Dudullu Spor Tesislerinde Doğuş Sporla oynayacağı maç öncesi İASKF AS Başkanı Ekrem Köse tarafından İASKF Başkanı Ali Düşmez adına kupayı takım kaptana vererek başarılarından dolayı kutladı.

2.Amatör Lig U 14 24.Grup’ta mücadele eden genç sporcularından oluşan ekibin şampiyon olduğunu, u 16’da da 2 puan farkla şampiyonluğu kaçırdıklarını kaydeden Kayışdağı Spor Teknik Sorumlusu Kazım Yaman şampiyonluk gençlerimize hayırlı olsun, seneye daha çok çalışarak U 16’da da şampiyon olacaklarına inandıklarını söyledi.

“AMAÇ SADECE ŞAMPİYONLUK DEĞİL, ÇOCUKLARIMIZI KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTMAK”

Kayışdağı Spor Kulübü bütün şubelerinden sorumlu Genel Koordinatör Kazım Yaman ve Yardımcı antrenörler Ahmet Şişman ve Şenol Şişik’ ten oluşan teknik ekiple İstanbul 2. Amatör Lig U 14 kategorisi 24.Grup’ta mücadele eden Kayışdağı Spor ekibinin geç sporcularını kutlayan Kulüp Başkanı Hüseyin Şahin, güç koşullarda kazanılan başarıya vurgu yaparak; “Biz zor şartlarda U 14’te şampiyon olduk, U 16’da da 2 puanla şampiyonluğu kaçırdık. Amaç sadece şampiyonluk değil, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Yarışmalar da ahlaki ve edep içerisinde  olmalı. Şu anda bizim sıkıntımız tesislerde.  Bize büyük katkı sunan Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi’ye teşekkür ediyoruz. Ataşehir Amatör Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Köse, Türkiye Futbol Federasyonu As Başkanı. Aynı zamanda Ataşehir Belediye başkan yardımcısı. Kendisine amatör spora verdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇOCUKLARI KAZANMANIN, SOKAĞA GÖNDERMEMENİN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ”

Genç sporcuların 18 yaşa geldiklerinde serbest kaldığını, bu durumda da bazı tehlikelerle karşı karşıya geldiklerini kaydeden Kayışdağı Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Şahin, Sayın Ekrem Köse başkanımızın diyaloglarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’de bazı projeler üzerinde çalışıldığını, A takımı seviyesindeki 19 yaşına gelen çocukları kazanmanın, sokağa göndermemenin mücadelesinin verildiğini söyledi. Ekrem Köse’nin Belediye Başkan yardımcısı olması nedeniyle ufuklarının daha da genişlediğini ve bu konuda başarılı çalışmalara imza atacağını inanıyorum. Bize bu şampiyonluğu tattıran teknik ekibimize de tekrar teşekkür ediyor, daha nice başarılı sonuçlara diyorum.

“BİR ÇOCUĞU KURTARIYORSAK BAŞARI, ŞAMPİYONLUK BUDUR”

İstanbul 2. Amatör Lig U 14 kategorisi 24.Grup’ta şampiyon olan genç sporcuları ve teknik ekibi ile yöneticileri kutlayan Ataşehir Amatör Kulüpler Birliği Başkanı ve İstanbul ASKF AS Başkanı Ekrem Köse, Ataşehir’e kupa kazandırdıkları için teşekkür ederek; “Son maçlarını kardeş takım Ataşehir Doğuş Spor ile yapacaklar. Bizim en büyük amacımız şampiyonluk değil; sokaktan çocukları kurtarmak. Bir çocuğu kurtarıyorsak başarı, şampiyonluk budur. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DOĞAYI BOZMADAN KAYIŞDAĞI’NDA YÜRÜYÜŞ PARKURU YAPACAĞIZ”

Kayışdağı’nın zirvesine kadar çıktıklarını ifade eden Köse Kayışdağı’nda orman içinde, doğayı bozmadan, çevreyi kirleten atıkları da toplayarak, çevre bilinci de oluşturacak şekilde  “Bir Nefes Al” adıyla doğa sporları başlatacaklarını söyleyerek; “ Kayışdağı’nda doğayı bozmadan çevreyi kirleten atıkları da toplayarak, çevre bilinci de oluşturacak şekilde yürüyüş ve doğa sporları başlatacağız. Yapılacak projenin Ataşehir’de çevre bilinci oluşmasında ivme yaşatacağını,  doğa sporları alanındaki kulüpler ve izci spor kulüplerinin de Kayışdağı’nda belirlenecek parkurda yürüyüş yapacaklarını düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ