19.01.2019 - Gazete Ataşehir

İstanbul Satranç İl Birinciliği Turnuvası Ataşehir ’de

İstanbul Satranç İl Birinciliği Turnuvası Ataşehir ’de

Türkiye Satranç Federasyonu 2018-2019 sezonu Türkiye Kupası İstanbul İl birinciliği finali Ataşehir Belediyesinin desteği ile Erdal Eren Sivil Toplum Merkezinde başladı.

Dereceye girenlere Ataşehir Belediyesinin parayla ödüllendireceği ve 29 yarışmacının katıldığı turnuva 6 Ocak tarihinde final maçıyla sona erecektir.

Ataşehir dışından da turnuvalara ev sahipliği yapan Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi’nde İstanbul İl birincisinin belirleneceği turnuva saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla start aldı ve 3-4-5-6 Ocak 2019 tarihleri arasında devam edecek.

Turnuvaya Ataşehir Belediye Başkanı Orhan Çerkez’in başarı dilekleri ve Federasyon’un İstanbul temsilcileriyle birlikte Satranç Masasının başına geçerek hamle yapmalarıyla turnuva fiilen başlamış oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Yardımcısı ve Turnuva Direktörü Talha Emre Akıncıoğlu Turnuva ile ilgili gazetemize açıklamayı yaptı: “ Türkiye Satranç Federasyonu her yıl Türkiye Kupası adı altında organize ettiği ülke çapında büyük turnuvanın İstanbul elemesi. Bu turnuvaya İstanbul’daki iyi sporcular 3 grupta ilk 8 dereceye girerek bu hakkı elde ederek geldiler.  Şu an İstanbul’un 30 değerli sporcunun katılımıyla gerçekleştireceğimiz bu turnuvanın sonucunda birinci olan kişi İstanbul İl birincisi unvanını alarak Türkiye Satranç federasyonunun misafiri olarak Antalya’da yapılacak olan Türkiye Kupası finalinde oynama hakkını elde edecektir” dedi.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ