21.04.2018 - Gazete Ataşehir

İBB’DEN SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIM

İBB’DEN SPOR KULÜPLERİNE MALZEME YARDIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Genelinde Amatör Spor Kulüplerine yönelik spor malzemesi yardımları dağıtımına devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreni Ataşehir – Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulu Kapalı spor salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen törende Ataşehir’de bulunan 19 Amatör Spor Kulübü İBB’nin spor malzemesini alırken; AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Naim Yağcı ve İlçe Yöneticilerinin yanısıra Ataşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Ekrem Köse, Okul Müdürü Göncer Demiryülek hazır bulundu.

İBB İstanbul’da bu yıl 39 ilçede 1000 spor Kulübüne 20 dalda malzeme desteği ile katkıda bulunduğu kampanya​​nın Ataşehir’deki spor kulüplerine malzeme dağıtımını gerçekleştiren ev sahibi Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı bir konuşma yaptı.

“ATAŞEHİR’DEN DÜNYAYA NAM SALMIŞ SPORCULAR ÇIKMASINI DİLİYORUM”

Yağcı; ” Ataşehirimiz’de hizmet veren, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışan ve hakikaten çok zor şartlarda mücadele eden siz değerli Amatör Spor Kulüpleri Başkanlarımızı yürekten kutluyorum. Bu tutkuyla, aşkla yapılan bir mücadeledir. Hele bir de Amatör Spor Kulübüyse bunun emekten öte bir getirisi yoktur. Maddi bir karşılığı olmayan, manevi bir mutluluk ve manevi haz adına bu işe soyundunuz ve Ataşehirimiz’deki gençliğimize hizmet ediyorsunuz. Bu manada sizlere gönülden teşekkür ediyoruz. Uyuşturucunun, terörün kucağına düşmüş her biri masum ve kazanılmayı bekleyen gençlerimizin sizin gibi elinden tutan, nesile önem veren abileri büyükleri olmasa bu sefer onları istismar eden kişilerin ellerine düşmek durumunda kalıyorlar. Bu risk altında olan gençliğimizin rağbet ettiği spor alanına kaydırılması önemli. Bu manada sizler büyük işlevler, büyük hizmetler veriyorsunuz. Rabbim sizlerden razı olsun. Sporun değişik dallarına da rağbetin artmasını diliyoruz çünkü değişik dallarda kabiliyeti olan, bu alanlara yatkın olan gençlerimiz var. Onlarında önünü açmamız lazım.

Siyasetçisi olsun, bürokratı olsun, Milli Eğitimin, Diyanetin, STK’ların liderleri, temsilcileri olsun hepimizin amacı gayreti neslin önünü açacak hizmetler olmalı. Önlerindeki engelleri kaldırmamız yollarını açmamız, toplumsal olarak hep beraber hareket etmemiz lazım. Bu manada İBB her yıl bilabedel gençlerimize hizmet eden spor kulüplerimize karınca kararınca hizmet etmeye çalışıyor. İstanbulumuz’da bu yıl 39 ilçemizde 1000 spor Kulübüne 20 dalda malzeme desteğiyle katkıda bulunuyor.

Çocuklarımız, gençlerimiz bu malzemelerle biraz daha kendilerini mutlu hissedecek ve antrenmanlarını daha hevesli yapacaklardır. İBB ihtiyacın tamamını olmasa da en azından bir kısmını karşılamaya çalışarak destek olmuştur. Değişik faaliyetlerle geçliğimize desteklerimizi sürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz spor salonunda İBB’nin okullara yaptığı 8 spor salonundan bir tanesidir. Bu alanda da çalışmalarımız sürüyor.

Büyükşehir Belediyemize bu gün Ataşehir’de yapmış olduğu bu faaliyetten dolayı ben Ataşehir adına teşekkür ediyorum. Bunun özneside muhattabıda sizlersiniz, bu anlamlı günde bir araya geldiğiniz ve böyle güzel bir amaca hizmet ettiğiniz için hepinize gönülden bir kez daha teşekkür ediyorum. Gençlerimizden sağlıklı, kazasız belasız, sakatlıklar olmadan Ataşehirimiz’den isim yapmış, dünyaya nam salmış sporcularımızın çıkmasını diliyorum. Bu alanda da bu çalışmamız buna vesile olmasını diliyorum. Sizin nezdiniz de İBB ve bize ev sahipliği yapan Ali İhsan Hayırlıoğlu Okul Müdürümüze de teşekkür ediyorum” dedi.

Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ekrem Köse dağıtım esnasında, “Biz, İBB’ye ve kulüplerimize kim destek verir yardım ederse yürekten teşekkür ediyoruz. Gençlerimizin bu alanda ilerlemesi için katkı sunan herkese kapımız açık. Bu gün burada 19 spor Kulübümüz İBB’nin göndermiş olduğu malzemeleri alarak kendi sporcularına dağıtacaktır. Bu yılki malzemelerin daha kaliteli olduğunu görüyoruz ve kulüplerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ekrem Köse ayrıca daha çok top ve krampona ihtiyaç olduğunu söyledi. Ak Parti İlçe Başkanı Naim Yağcı’da bu konuda ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi.

KAYNAK: ATAŞEHİR HABER/ SERKAN ŞİMŞEK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ