28.01.2020 - Gazete Ataşehir

ÖDEMİŞ; “GEÇMİŞTE YOL KAZASI YAŞADIĞIMIZ BİR İLÇE”

ÖDEMİŞ; “GEÇMİŞTE YOL KAZASI YAŞADIĞIMIZ BİR İLÇE”

Ataşehir benim 43 yıldır yaşadığım, evim ve işyerimin olduğu İstanbul’un güzel ilçelerinden biridir diyen Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Ödemiş ile siyasi hedeflerini ve Ataşehir’i konuştuk. Ödemiş; “Ataşehir’de bizim için İstanbul’un önemli ilçelerden bir tanesi.  Dolayısıyla Ak Partinin gerçekten kazanması son derece mümkün olan ve geçmişte yol kazası yaşadığımız bir yer. Gerek konumu gerek ulaşım akslarıyla son derece hem geleneksel ilişkilerin hemde modern kentin bir arada olduğu bir ilçemiz. Sosyal ve siyasi barışın hüküm süreceği, geçmişten bugüne değin taşımış olduğu değerleri geleceğe taşıyan bir kent olma özelliğini inşallah devam ettirir” dedi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığındaki makamında ziyaret ettiğimiz Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Ödemiş, gazetemize verdiği röportajda, siyasi geçmişini ve geleceğin hedefleriyle Ataşehir’in İmar sorunu, Gümrük ve Hal’in taşınması ile ilgili Büyükşehir’de yapılan çalışmaları aktardı ve takipçisi olacağını söyledi.

Ak Parti İstanbul İl Başkan yardımcısı Muharrem Ödemiş açıklamalarına şöyle devam etti:

“ATAŞEHİR, YOL KAZASI YAŞADIĞIMIZ BİR İLÇE”

Ataşehir kazanmayı çok istediklerini dile getiren Muharrem Ödemiş; “İstanbul’un 39 ilçesi var. Ataşehir’de bizim için önemli ilçelerden bir tanesi.  Dolayısıyla Ak Partinin gerçekten kazanması son derece mümkün olan ve geçmişte yol kazası yaşadığımız bir yer. Bu anlamda 2019 sürecinde de Ak Parti İl başkanlığı içinde en önemli ve yüzde yüz kazanılması gereken bir ilçemiz. Ataşehir’i böyle görüyoruz.  Sanıyorum Ataşehir’in özellikle Büyükşehir ile ilgili yatırımlar alma noktasında şanslı ve bereketli bir dönemi.  Büyükşehir’in yapmış olduğu, metro çalışması özellikle Ataşehir’in girişi ve çıkışıyla ilgili kavşak çalışmaları ile bu arada yapılan İSMEK’ler, yapılan spor kompleksleri ilk aklıma gelen yatırımlardır” dedi.

“HAL İÇİN YER TESLİMİ VE İHALESİ YAPILDI”

Ataşehir’in sıkıntılardan bir tanesi İmar Planları olduğunu söyleyen Ödemiş; “ Onu da bu dönem gerek 1/5000’liklerle gerek 1/1000’liklerle ciddi bir noktaya getirdik. İnşallah bu süreçte bürokraside takılı kalmaz. Ataşehir’de Yenisahra ve Çevresi’nin dışında özellikle İçerenköy ve İnönü Mahallesinin dere kısmı da çok ciddi manada yeşil alan, sosyal donatı alanları ile ilgili şerhler var. Onlarda çözülüyor” diyen Ödemiş şöyle devam etti: “Yine 2018’in sonu 2019’un başı gibi Hal’in taşınma olayı var. Şu anda hızlı bir şekilde Aydınlı bölgesinde yer teslimi ve ihalesi yapıldı. Büyükşehir’in ilgili daire başkanlığı tarafından takip ediliyor. Orada 228 adet dükkân olacak. Bir Ataşehirli olarak takip ediyorum. Arkasında da Gümrük ile ilgili süreç tamamlanırsa Ataşehir’in bu sorunu da çözülmüş olacaktır.”

“ATAŞEHİRLİLERİN FAYDALANACAĞI SOSYAL DONATI ALANLARI YAPILACAK”

Ödemiş, Gümrük yeri ve Hal’in taşınması sonrası buralarda yapılacak çalışmalarla ilgili olarak da;  “Gümrük ile ilgili Tuzla Tepeören bölgesinde ayrılan arsa var. Orada bir takım alt yapı çalışmaları yapılıyor.  3’ücü Köprünün Çevre Yolunun bitmesi ile beraber iki yıla kadar Gümrük’te taşınmış olacak. Teknik olarak da taşınmak zorunda. Bir ve İkinci köprüleri artık kamyonlar kullanmadığı için üçüncü köprü güzergâhına yakın bir yerde olması gerekir.  Şu anda nihai olarak taşınacağı alan yol güzergâhı ve köprü geçişi için en uygun yerdir.  Sizinde takip ettiğiniz gibi son dönemlerde İstanbul’un dikine binalarla çok olumlu olmayan imara dönüşüyor.  Bunu da hem toplum hem siyaset gördü. Mesela Ataköy’deki baruthane denilen sahil alanı TOKİ tarafından yapılması iptal edildi. Oraya plaj yapılacak ve yeşil alan olarak kullanılacak. Yine 3’üncü Havaalanı yapıldıktan sonra eski havaalanın bir kısmının topluma yeşil alan olarak kazandırılması düşünülüyor. Şimdi bunlar düşünülürken özellikle Hal binasının ve Gümrük alanının da benim kanaatime göre halkın genel kullanımına göre düzenlemeler yapılacak.  Yeşilin bol olduğu, insanların istifade ettiği, Ataşehir’in faydalanacağı sosyal donatı alanları, spor komplekslerinin yapılacağını düşünüyorum.  Zaten böyle bir kamuoyu da var şu anda.  Bir Ataşehir’li olarak da bunu çok doğru buluyorum” diye konuştu.

Çamaşır Deresindeki yol yapımı çalışmalarının ağır gitmesini de değerlendiren Ödemiş şunları söyledi: “Çamaşır Deresindeki yol yapımında sanırım Büyükşehir Belediyesi’nin bazı yerlerde ki metro ihalelerinde de müteahhit değişikliklerinden kaynaklanan bazı durumlar var. Orada tamamlanınca o bölgenin ciddi nefes alacağı bir bölge olacağına inanıyorum.  Orada E-5 ile bağlantıda bir sorun yok.  Sanırım dereden gelen yolda duraksama var.  O da en kısa zamanda çözülecektir diye düşünüyorum.”

“TEMENNİM ATAŞEHİRİN SOSYAL VE SİYASİ BARIŞIN HÜKÜM SÜRECEĞİ BİR İLÇE OLMASI”

Ataşehir İlçesi ile ilgili düşüncelerini bir Ataşehir sevdalısı duygusuyla dile getiren Ödemiş; “Neticede Ataşehir benim 43 yıldır yaşadığım halen yaşadığım evim ve işyerimin olduğu, her anlamda İstanbul’un güzel ilçelerinden biri. Gerek konumu gerek ulaşım akslarıyla son derece hem geleneksel ilişkilerin hemde modern kentin bir arada olduğu bir ilçemiz. İnşallah bu halini gelişerek, modernleşerek İstanbul içinde merkez olma vasfını devam ettirir.  Sosyal ve siyasi barışın hüküm süreceği, geçmişten bugüne değin taşımış olduğu değerleri geleceğe taşıyan bir kent olma özelliğini inşallah devam ettirir” temennilerinde bulundu.

“KİŞİNİN BİR GÖREVDE UZUN KALMASINI DOĞRU BULMUYORUM”

Yaklaşan Ak Parti Kongresin de yönetimde görev verilirse görev almayı düşünüyor musunuz? Sorusunu yanıtlayan Ödemiş;  “ Netice itibariyle 17 senedir bu partinin bütün kademelerinde siyaset yapmış birisiyim. Bu işi deruhte etmeye çalışıyoruz. Siyasette bize verilenleri yapmaya çalıştık. Bize ne görev verirse bu parti sandık müşahitliği dâhil her görevi yaparız. Netice itibariyle şunu da düşünüyorum. Bir yerde uzun kalmanın yani kişinin ortaya bir şey koyması açısından çok doğru olmayacağı kanaatindeyim. Bizler daha farklı yerlerde görev yaparız. Bizden sonra başka kardeşlerimiz gelir buralarda görev yapar. Bayrak yarışı dediğimiz şeyde böyle olur. Benim şahsi kanaatim böyle olmuştur. Siyasette esas olan bir kişinin bir yere gelmesi değil, birlikte birçok kişinin bir yerle gelmesi, siyasetin okul olma vasfını sürdürülmesidir. Bu tip gelişmeleri önemseyen birisiyim.  Bundan sonrada aynı şeylerin devam edeceğini düşünüyorum” şeklinde ifade etti.

“DAVAMIZ BİZE NEREDE İHTİYAÇ DUYARSA ORADA GÖREV YAPARIZ”

Ak Parti de adaylığını açıklamanın doğru olmadığını söyleyen Ödemiş; “Bizi diğer partilerden ayıran en önemli özelliklerimizden biri bize bir koltuk lazım boş kaldık ne yapacağız diye bir derdimiz yok. Netice itibariyle bize bir yerde görev verilir bizde onun gereğini yaparız. Sonuçta dava adamıyız. Davamız bize nerede ihtiyaç duyduysa, emreder bizde gider orada vazifemizi yaparız. Amaç davaya hizmetse vazifenin şeklinin türünün hiçbir önemi yoktur” dedi.

RÖPORTAJ&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ