24.06.2018 - Gazete Ataşehir

İstanbulda Canpolat Dönemi

İstanbulda Canpolat Dönemi

İstanbul İl Başkanlığı’na 320 oyla seçilen Cemal Canpolat, rakibi Gökan Zeybek’e karşı 27 oy farkla seçimi aldı.

 

 

Canpolat, “Bu kongrenin kaybedeni yok, kazanan CHP” dedi Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen CHP 35. Olağan İstanbul II Kongresi’nin galibi Cemal Canpolat oldu.

 

Diğer adayların CHP İstanbul İl Başkanlığı için iki aday yeterli imzayı bulamaması nedeniyle kongrede, Gökhan Zeybek ve Cemal Canpolat yarıştı. Kongrede, adaylardan Necdet Saraç ise yaptığı konuşma ile adaylıktan çekildiğini duyurdu.
Önce partililer sonra adaylar Kongrede daha sonra Divan Başkanı Ercan Karakaş, söz isteyen partilileri kürsüye davet etti. Konuşan partililerden çoğu ‘CHP’nin yüzünü sola dönmesi’ gerektiğini dile getirdi. Adaylar Canpolat ve Zeybek, oylamaya geçilmeden önce birer konuşma yaptılar.
Canpolat 29 oy farkla seçildi. İlk sözü alan Cemal Canpolat, sol vurgusu yaptı. Canpolat’tan sonra söz  alan  diğer aday Gökan Zeybek ise, CHP il, ilçe ve belediyelerin aralarında birleşmeyi ve bütünleşmeyi tam olarak sağlamaları durumunda İstanbul’da 19 ilçeyi daha yönetecekleri iddiasında bulundu. Konuşmalardan sonra oy verme işlemine geçildi. Oy verme işleminden sonra sayıma geçildi. Yapılan sayım sonucunda, adaylardan Cemal Canpolat 322 delegenin oyunu alarak yeni il başkanı olduğu açıklandı. Gökhan Zeybek ise 293 oy aldı. Böylece, Cemal Canpolat, rakibinden 29 oy fazla olarak başkan seçilmiş oldu.

 

Kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Yakup Akkaya, Parti Meclisi Üyesi Burhan Şenatalar, milletvekilleri, Mehmet Bekaroğlu, Şafak Pavey, Dursun Çiçek, Mahmut Tanal, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nurettin Sözen ile partililer katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ