21.09.2018 - Gazete Ataşehir

ERDOĞAN; “PAZAR GÜNÜ SANDIKLARDA HESABINI SORALIM”

ERDOĞAN; “PAZAR GÜNÜ SANDIKLARDA HESABINI SORALIM”

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Ataşehir’de konuştu.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için Ataşehir’de vatandaşlara konuştu. Erdoğan; “Belediye Başkanı nerede? Ah ah… Ne günlere kaldık. Artık benim Ataşehir’e inanmış olan kardeşlerimin pazar günü bunun hesabını sorması lazım” dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

” KARDEŞLERİMİN PAZAR GÜNÜ BUNUN HESABINI SORMASI LAZIM “

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ataşehir mitinginde yaptığı konuşmada, kalabalığa “Pazar günü sandıkları patlatıyor muyuz? Ataşehir’de bu yolsuzlukların hesabını soruyor muyuz? Düşünün yolsuzlukların içerisinde olanlar nerede? Parlamentoda. Öyle mi? Belediye Başkanı nerede? Ah ah… Ne günlere kaldık. Artık benim Ataşehir’e inanmış olan kardeşlerimin pazar günü bunun hesabını sorması lazım” diye konuştu.

Ataşehir’in dönemlerinde ilçe olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Şimdi diyorum ki, pazar günü gelin sandıklarda demokratik olarak bu hesabı soralım. Ben size inanıyorum” dedi.

“BUNLAR PAZAR GÜNÜ SİZİN DERSİNİZİ BEKLİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprülere ilişkin bilgileri şu sözlerle paylaştı: “Bakınız, size şimdi bazı rakamları vereceğim. Yavuz Sultan Selim, 26 Ağustos 2016… Geçen araç sayısı ne biliyor musunuz? 69 milyon. Aynı şekilde Avrasya Tüneli, 20 Aralık 2016’da açıldı. Geçen araç sayısı ne biliyor musunuz? 23 milyon. Osmangazi Köprüsü, 30 Haziran 2016’da açıldı. Geçen araç sayısı ne biliyor musunuz? 13 milyon 384 bin. Şimdi, Bay Muharrem diyor ki ‘Onun fiyatı şu, bunun fiyatı bu…’ Şimdi ben size Bay Muharrem’in yalanlarını söylüyorum. Demirel’in köprüsü olarak söylediği ’11 lira.’ Yani birinci köprü. Üçüncü köprüye ‘114 lira.’ diyor. ‘Demirel’in köprüsü tek yönlü para alınıyor, üçüncü köprü ise çift yönlü alınıyor.’ diyor. Bu da ayrı yalan. Üçüncü köprüden bir defa tek yönlü ücret alınıyor. Otomobil geçiş ücreti 13 lira 5 kuruş. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 2025 yılında yani 7 yıl sonra devlete geçecek, bizim olacak ama 7 yıl burayı işletecekler. Birinci ve ikinci köprüyle otoyollar bayramda ücretsiz. Çünkü her bayram öncesi AK Parti hükümeti, Bakanlar Kurulu kararıyla köprü ve otoyolları ne yapıyor? Bedava yapıyor. Bu bizim bugüne kadar yaptığımız uygulama Bay Muharrem. Sen bundan rahatsız mısın? O zaman sen de bir ve ikinci köprüden git, elini tutan mı var? Oralardan git. Niye oradan gitmiyorsun? Veyahut da sandalla geç karşıya. Bunu da yapabilirsin. Çok daha isabetli olur. Hepten ücretsiz ama kalkıp da devletin, kaynakları çeşitlendirerek bu kadar güzel bir eseri Türkiye’ye kazandıracak sen buna leke atmak için her türlü taklayı atacaksın. Kardeşlerim; bunlar pazar günü sizin dersinizi bekliyor.” 

“İDEOLOJİK YAKLAŞIMLARI BIRAKIN”

Erdoğan, CHP’lilerden ideolojik davranmamalarını isteyerek, katılımcılara; “Ataşehir’in Belediye Başkanı’nın eşi burada bol bol daire sahibi oluyor, bol bol daire dağıtıyor. Bunların hesabını benim Ataşehirli kardeşim sormayacak mı? Pazar günü sandık niye geliyor önümüze? Demokratik bir şekilde bu hesabı soruyor muyuz? Bu sizin hakkınız. Hesabı siz soracaksınız. Ataşehir bu defa 2019 Mart’ına farklı hazırlanacak. İnşallah belediye başkanlığını da biz bu CHP’den alacağız. Pazar günü ilk sınavı yapıyoruz, ondan sonra da geleceğe hazırlanıyoruz” şeklinde seslendi.

“Afrin’de 4 bin 600’ü aşkın teröristi etkisiz hale getirdik” diyen Erdoğan, “Cerablus’ta 3 bini aşkın DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdik. Şimdi Irak’tayız, Kandil’deyiz, gerekirse Sincar’da olacağız. Ülkemizi rahatsız eden kim olursa olsun hiç, dinlemeyiz vururuz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, imar sorununu çözdüklerini belirterek, vatandaşlardan müracaatlarını bir an önce yapmalarını istedi. Erdoğan, “Şu an itibarıyla imar barışına müracaat edenlerin sayısı 1 milyonu aştı. Bu sorunu bugüne kadar kimse çözdü mü? Şimdi biz çözüyoruz” dedi.

 

GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ