26.04.2018 - Gazete Ataşehir

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

CHP, 3 Mayıs’ta başlayan kongre takvimi çerçevesinde mahalle delegelerinin seçimleri tamamlandı.

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Merkez Yönetim Kurulunun (MYK) 3 Mayıs’ta aldığı karar doğrultusunda kongre takviminin başladığını anımsattı.

Sürecin demokratik bir şekilde devam ettiğini belirten Sındır, tüm ilçeler itibariyle muhtarlık bölgesi delege seçimlerinin tamamlandığını bildirdi.

İlçe kongrelerinin de takvime bağlandığını, bazılarının da kongrelerini gerçekleştirdiğini belirten Sındır, “Mahalle delegeleri ve önseçim delegeleri belirlendi. Gayet güzel süreci yaşıyoruz. Başlayan ilçe kongrelerinde ise il kongre delegelerimiz belirlenecek.” dedi.

Aralık ayının ilk haftasında ilçe kongrelerinin tamamlanacağını ve ardından il kongrelerine geçileceğini aktaran Sındır, şöyle devam etti: “Akabinde yıl sonuna kadarki süreçte il kongrelerimizi yapacağız. İl kongrelerinde kurultay delegeleri, il yönetim kurulları, il disiplin kurulları belirlenmiş olacak. Ocak ayının ortalarına doğru da Parti Meclisimizi (PM) toplayacağız. Biliyorsunuz kurultay tarihimizi PM’miz belirliyor. Tahminen şubat ayının başı veya ortasında CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştireceğiz.”

“DİNAMİK BİR YAPIYLA SEÇİMLERE GİDECEĞİZ”

Sındır, kongre süreçlerinin CHP örgütlerine yeni bir dinamizm kazandıracağını belirterek, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlere işaret etti.

Delegelerin takdiri ile seçilen yönetimlere herkesin saygı duyacağını vurgulayan Sındır, “Kongre süreçlerini karşılıklı kavga, bir çatışma süreci değil, tam tersine bizi iktidara daha yaklaştıracak kadroların belirlendiği bir süreç olarak görüyoruz. Sonuçta kazanan, kaybeden yok. Kazanan partimiz olacaktır, ülkemiz olacaktır” diye konuştu.

Kamil Okyay Sındır, şunları kaydetti: “Bizim hedefimiz vatandaşımızın refahıdır, huzurudur, mutluluğudur. Bu hedefe yönelik iktidara gelmek için mücadelemizi de sürdürüyoruz. Bu anlamda, kurultay sonrası yeni kadrolarla, daha enerjik, daha dinamik, daha heyecanlı kadrolarla örgütümüzün bütünüyle iktidara yürüyeceğiz.”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ