13.11.2019 - Gazete Ataşehir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz Seçimi Değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz Seçimi Değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataşehir’den sorumlu Milletvekili Vedat Demiröz, Küçükbakkalköy Kemal Berktan Ortaokulu’ndaki oy sayımı sırasında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz yapmış olduğu açıklamada; e n önemlisi bu seçimin olaysız, vukuatsız ve gayet medeni bir şekilde demokratik yollarla yapılması en büyük bizim kazancımız. Biz her zaman diyoruz, Türkiye İstanbul, İstanbul’da Türkiye’nin özetidir. Burada yaşayan insanlar artık demokrasiyi tamamen özümsemişler ve tamamen bugün gezdiğimiz bütün okullarda ufak tefek pürüzlerin dışında olayın yaşanmaması en büyük kazancımız. Türkiye demokrasisi artık kendine yerleşmiştir. Bundan sonrada bu demokrasiye de kimse müdahale edemez. Sonuç ne çıkarsa çıksın İstanbul halkının iradesi sandığa yansımış ve sandıktan çıkan sonucunda başımızın ve gözümüzün üzerinde yeri vardır. Mutlaka biz bunun İstanbul’un ve Türkiye’nin hayrına olacağına inanıyoruz.

“BU SEÇİM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAKTIR”

31 Mart ile seçimi kıyaslamayacağım. Bizim kazancımız 23 Haziran Türkiye demokrasisinde bir eşik olacak. Bundan sonra siyasete müdahale edilmediği gibi sandığa da kimse müdahale edemeyecek. Geçen seçimde vatandaşların hür iradesinin sandıktan çıkışında problemler yaşandı. YSK’nın gerekçeli kararını da hepimiz gördük. Seçim sonuçları derseniz biz ümitliyiz. O günden bugüne bütün teşkilatımız başta Ataşehir olmak üzere bütün İstanbul teşkilatımız büyük bir gayret gösterdi.

“İNSANLARIMIZ SANDIK BAŞINA GİDEREK DEMOKRASİYE GÖNÜL VERMİŞTİR”

Katılımlar konusunda %86-87 civarında bir durum söz konusu. Bu seçimde geçen seçime göre katılımın daha yüksek olduğunu gördük. İstanbul genelinde bu oran geçen seçime göre artmış ise bu da siyasetçilerin gayreti demek. Vatandaşın ilgisi yazın ortasında ve okulların tatil olmasına rağmen gidilen yerlerden geri dönülmesi ve İstanbul’a gelinip oy verildikten sonra tekrar dönüşlerin olması buda insanlarımızın demokrasiye gönül verdiğinin göstergesidir.

 

“ÜSTTEKİ GERGİNLİKLERİ BİZ SİYASETÇİLER BİTİRİRİZ”

Türkiye’nin tabanın hiçbir sorun yoktur. Hep birlikte yaşıyoruz, gayet ve güzel bir şekilde oylarını verdiler. İnşallah, üstteki gerginlikleri de biz siyasetçiler bitiririz ve ülkemiz çok daha güzel günlere kavuşur.

“PAZARTESİ’DEN İTİBAREN ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

Pazartesi’den itibaren bundan sonra daha huzur içerisinde önümüze bakacağız. Örneğin; İzmir ve Ankara’da olduğu gibi 23 Haziran seçimleri sonuçları ne olursa olsun bundan sonra önümüze ve ülkemiz nasıl kazanır, kalkınır onlara bakacağız.

“SEÇİMLERİ 7 ARKADAŞIMIZLA TAKİP EDİYORUZ”

Bugün seçimler kapsamında Ataşehir’de benim haricimde genel merkezimizin görevlendirdiği 7 arkadaşımız ile süreci takip ediyoruz. Kampanya sürecinde ise çok arkadaşımız görev yaptı. Genellikle Ataşehir’de sorumlu olmamın yanı sıra diğer Anadolu yakasındaki ilçelere gittim. Güzel bir kampanya süreci geçirdik. Teşkilatlarımız gayet iyidi.

“BU SEÇİMDE SANDIK KURULU BAŞKANLARINDAKİ SORU İŞARETLERİ GİDERİLDİ”

Bugüne kadar sandık kurulları başkanlarını YSK açıklamıyordu ve seçim günü erkenden gelen kişi sandık başkanı benim diyordu. Bundan önceki seçimlerde sandıklarda görev yapanlar hep o sabah öğreniyordu. Ama bugün belli idi. Fazla itiraz olmadı. Bugün sandık başkanlarının memur mu, 657’ye tabi memur mu o kapsamda mı diye baktık. Ve öylede oldu. En azından bu seçimde banka çalışanı gibi kişiler sandık başkanı değildi ve bu seçimde sandık başkanları konusunda da ciddi bir sorun olmadı.

“SEÇİM SONUCUNUN ÜLKEMİZ VE İSTANBULUMUZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Seçim sonuçlarının birkaç saat içerisinde hızlı bir şekilde tüm Türkiye öğrenecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını halkımız öğrenmiş olacak, biz şimdiden kazanan belediye başkanımızı tebrik ediyor ve kendisine başarılar diliyoruz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ