24.06.2018 - Gazete Ataşehir

SİLİVRİ’DEN SELAM VAR: TECRİT DEVAM EDİYOR!​

SİLİVRİ’DEN SELAM VAR: TECRİT DEVAM EDİYOR!​

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  İzmir milletvekili Zeynep Altıok ve Mersin milletvekili Fikri Sağlar’dan oluşan heyet, MİT Tırları haberinden dolayı tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ü ziyaret etti.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu’nun CHP’li üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde Silivri’de tutuklu bulunan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ü ziyaret etti.

ressafftSabah saatlerinde Çağlayan Adliyesine gelerek attıkları manşet nedeniyle Cumhurbaşkanı’na Hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan BirGün Gazetesi yöneticileri Barış İnce, Berkant Gültekin ve Can Uğur’a destek olan CHP’liler daha sonra Silivri cezaevine geçerek, casusluk iddiasıyla tutuklanan gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül ile görüştüler.

TECRİT DEVAM EDİYOR

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “aynı hücreye alındılar” açıklamasının aksine Dündar ve Gül’e uygulanan tecritin kaldırılmadığını belirtti.

İlgezdi şu açıklamayı yaptı: “ Can Dündar ile Erdem Gül’ü ziyaret ettik. Tüm dostlara selamları var. Tutuklanmalarından bu yana gösterilen desteğe teşekkür ediyorlar. Bu ülkede tek bir düşünce suçlusu kalmayana dek mücadelenin süreceğini umut ediyorlar. Tecritin kaldırıldığı bilgisi doğru değil. Hala tek kişilik hücrelerde kalıyorlar. Onlara sözümüz var; Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını sağlayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”​​

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ