09.12.2018 - Gazete Ataşehir

ENGELLİLERE İŞ İMKÂNI

ENGELLİLERE İŞ İMKÂNI

Engellileri ev hapsinden kurtararak onlara iş imkânlarını sağlamaya çalışan Türkiye Beyaz Ay Derneği Ataşehir Şubesi çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Ataşehir Şubesi, engelli çocuklara istihdam yaratmak için hayata geçirmeye çalıştıkları projeleri için hayırseverlerden destek bekliyor.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Ataşehir Şubesi Başkanı Şafak Karahan dernek çalışmalarıyla ilgili gazetemize şu açıklamaları yaptı.

“ÇOCUKLARI ÜRETİME KATARAK ÇALIŞMALARINI SAĞLAYACAĞIZ”

Türkiye Beyaz Ay Derneği,  75 şubesi olan kurucusu Lokman Ayva olan bir dernek.  Şu an Ataşehir şubesini açtık. Amacımız ve hedeflerimiz, çocuklarımızın istihdam edilmesidir. 20 yaşını geçen engelli çocuklarımıza bir iş sahası açmak ve onları orada istihdam etmektir diyen dernek başkanı Şafak Karahan;  “Şu an iki proje üzerinde yoğunlaşıyoruz.  İşle ilgili bir sistem hazırlıyorum şu anda.  Projeler hazır. Devlet destekli proje olacak.  Birisi katı projesi, diğeri de bir üretim projesi. Çocukları üretime katarak çalışmalarını sağlayacağız. Bunlarla ilgili birçok yere başvurular yapıldı. Projelerimizle ilgili Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Orhan Çerkez’e gerekli bilgileri ve projeyi sundum.  50 ile 250 metre arasında limon kafe tarzı bir yer ve çocuklarımızın aynı zamanda tehlikesiz, araçların geçmeyeceği park içinde bir yer olmasını talep ettik. Değerlendireceklerini söylediler”  şeklinde ifade etti.

“BU ÇALIŞMAYLA ENGELLİLER İÇİN BİR İZ BIRAKACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Bizim şu an yer problemimiz var diyen Şafak Karahan; “ Bunu çözersek çocuklarımızın iş problemini kendimiz hallederiz.  Şu anda sadece Kayışdağı Nusret Sokak ta bir ofisimiz var. İstihdama uygun bir yer değil. Ben 3 engelli çocuk annesiyim. Bu çalışmayla engelliler için bir iz bırakacağımızı düşünüyorum. Bunun için de canla başla çalışıyorum. Şu an birçok harcamayı kendim karşılıyorum çünkü amacım ve hedefim var” dedi.

“YARALARIMIZA KENDİMİZ PARMAK BASIYORUZ”

Karahan şöyle devam etti:  “Şu an eve hapsedilmiş yaklaşık 20 mezun çocuğumuz var. En güçlü ve en kuvvetli zamanlarını evde geçiriyorlar. Onun için kendi derdimize ve yaralarımıza kendimiz parmak basıyoruz.  Bu çocukların hepsi iş yapabilecek durumdalar.  Bu çocuklarımızın ev hapsinden kurtulmaları için yürüttüğüm bu projeye destek bekliyorum.  Hem Ataşehir belediyesinden hem de iş adamlarımızdan bu desteği bekliyoruz.  Beş yıldır uğraşıyorum ne projelerimizi değerlendiren oldu nede bizleri dikkate aldılar. Ben engelli anneleriyle konuşarak bu projeleri hayata geçirmeye çalışıyorum. Başaracağımıza inanıyorum ve başaracağız da” diyerek hayırsever iş adamlarından destek beklediğini tekrarladı.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ