09.12.2018 - Gazete Ataşehir

ENGELLİLERDEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNE DESTEK

ENGELLİLERDEN DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜNE DESTEK

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde,  Yakın Ufuklar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve eğitimcileriyle birlikte Kayışdağı Parkı’nda çöp topladılar.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde milyonlarca insanın katıldığı küresel atık problemine dikkat çekmek amacıyla Yakın Ufuklar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve eğitimcileriyle birlikte katkı vermek amacıyla Kayışdağı Parkı’nda çöpler toplayarak poşetlediler.

“ÇOK ÖVÜNDÜĞÜMÜZ, GURUR DUYDUĞUMUZ BİR ALANDA HİZMET VERİYORUZ”

Çöp toplama etkinliğinden önce Yakın Ufuklar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili gazetemize bilgi veren Okul Müdürü Arzu Bozkurt şunları söyledi: Okulumuz 2003yılında açıldı. Kendi çocuklarımda bir engel olmamasına rağmen bir dost sohbetinde engelli bir çocukla tanıştım ve o hayatımın ilkiydi. O yıldan bu güne bu çocukların hayatlarına dokunmaya çalışıyorum.  300 civarında öğrencimiz var. Programlarımızda daha çok zihinsel engelli çocuklar mevcut. Bunun yanı sıra bedensel engelli çocuklara da hizmet veriyoruz.  17 alan mezunu uzman öğretmenimiz var. Sadece bu konuda uzman olmak yetmiyor kalbinizde bu işi hissetmeniz lazım. Dolayısıyla ekibimizde de gerçekten kalbinde bu çocukları hissedenler var. Çok övündüğümüz, gurur duyduğumuz bir alanda hizmet veriyoruz.”

“ÇÖP TORBALARIMIZLA ÇÖP TOPLAMAK SURETİYLE EGZERSİZ YAPMAYA KARAR VERDİK”

Bozkurt; “Aile içinde geçen bir anısında bahsederek bundan sonra bizlerde eldivenlerimizi takarak çöp torbalarımızla çöp toplamak suretiyle egzersiz yapmaya karar verdik.  Zuhal Kazaklı Şahinol hocamız bu konuda duyarlı öğretmenlerimizin başında gelir. Okulumuzun tüm sosyal etkinliklerini organize eden ve destekleyen bir öğretmenimiz.  O da bugünün anlam ve önemini kutlamak adına öğrencilerimize, velilerimize, kendimize model olalım diye böyle bir etkinliğe katılma kararı aldık. Çok mutluyuz.  Bu etkinliğimize destek veren Türkiye Beyaz Ay Derneği Ataşehir Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Ataşehir Şubesi yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından topluca Kayışdağı Parkına gidilerek günün anlam ve önemine, burada yaptıkları çalışmalarıyla katkı sağladılar.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ