04.08.2020 - Gazete Ataşehir

“EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”

“EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR”
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediyesi Engelli Merkezi’nin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediği engelleri birlikte aşıyoruz etkinliği  neşeli anlara sahne oldu ve en büyük engelin sevgisizlik olduğu yapılan gösterilerle bir kez daha vurgulanmış oldu.

Engelli Merkezi’nde ritim, dans, koro ve halk oyunları eğitimleri alan engelliler, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılan gösterilerle yeteneklerini sergiledi.

Etkinliği, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Nilgün Özdemir ve engelli aileleri izledi.

Etkinlik Yoga Terapi Eğitmeni Funda Çakaroğlu tarafından yapılan “Engelsiz Yoga” meditasyonuyla başladı. 

Yoga Terapi eğitmeni Funda Çakaroğlu’nun gösterisinden sonra Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez desteklerinden dolayı teşekkür ederek kendisine çiçek verdi.

Ardından bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “Ataşehir Belediyesi olarak yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Unutmayalım ki çok sayıda lider, bilim ve sanat insanı fiziki engellerine rağmen tarihin akışını değiştirmeyi başarmıştır. Engelli vatandaşlarımızın da geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üretken insanlar olabilmeleri için, her türlü olanaklardan yararlanabilmelerine fırsat vermek, biz yöneticilere düşen görevdir. Gözümüzü ve gönlümüzü kapatıp ülkemizde milyonlarca engelli vatandaş olduğunu unutmamalıyız. Ataşehir Belediyesi olarak engellilerin önündeki tüm engellerin kaldırılması ve sosyal yaşamın içerisinde bulunabilmeleri için 10 yıldır çalışıyoruz” dedi.

Engelleri birlikte aşıyoruz etkinliklerin eğitmenlerine Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar tarafından çiçek vererek teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Avukat Turgay Özcan ise örnek yaşam hikâyesinde; engelli olarak yaşamını, engelinin hiçbir şeye engel olmadığını ve  iş hayatındaki yükselişini anlattı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ