19.04.2019 - Gazete Ataşehir

CHP’li Meclis Üyelerinden Lösemili Çocuklar Haftası’na Maskeli Destek

CHP’li Meclis Üyelerinden Lösemili Çocuklar Haftası’na Maskeli Destek

Ataşehir Belediye Meclisi 2. Seçim Dönemi 5.Toplantı Yılı Kasım Ayı 2.Birleşiminde Lösemi li Çocuklar Haftası nedeniyle Meclis Salonuna maske takarak geldiler.

Lösemili çocukları Türkiye ve dünya gündemine getirebilmek için her yıl 3-9 kasım tarihlerinde çeşitlik etkinliklerle gündeme getirilen ve yaratılan farkındalığa destek amacıyla CHP Ataşehir Meclis Üyeleri Grup toplantısından maskeleri takarak çıktılar ve meclis gündeminin sonuna kadar maskeleriyle oturdular.

“ÇOCUKLAR AĞLAMASIN”

Günün anlam ve önemi üzerine CHP Grubu adına “ÇOCUKLAR AĞLAMASIN” şiirini okuyan Meclis Üyesi Merdan Özer; “Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, onlar çocuk! Ali, Rojin, Muhammet, Yusuf, Yasef ya da Rabin… Yaş akmasın gözlerinden. Çocuklara özgü masum kahkahalarıyla çınlatsınlar dört bir yanı. Kumsallardan toplamayalım minicik bedenlerini. Kavgaların, çatışmaların ortasında kör kurşunlara kurban gitmesinler. Bayrağa sarılı tabutlarına sarılacaklarına, sıcacık yanaklarından öpsünler babalarını. Gözleri yaşlı analarının çektiği kahrı bir ömür boyu paylaşmaya mahkûm olmasınlar. Nefretle, kinle, acıyla, gözyaşıyla yoğrulmasın benlikleri. Savaşa değil, barışa açılsın yürekleri. Sevgi, dostluk, kardeşlik türküleriyle büyütelim onları. Yaşanılası bir dünya için… Ağlatmayalım çocuklarımızı! Bizler yüreği sevgi, kafası bilgiyle donanmış bir kuşak yetiştirmeyi amaçlıyoruz” diyerek Organ Bağışının ve doku bağışının önemine vurgu yaptı.

Gündemde görüşülecek başka madde olmadığından Meclis 1. Başkan Vekili Mustafa Kemal Aldoğan, oturumu 09 Kasım 2018 tarihinde saat 17.00’da toplanmak üzere oturumu kapattı.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ