07.12.2019 - Gazete Ataşehir

Saadet Partisi’nden “akraba atamaları” çıkışı

Saadet Partisi’nden “akraba atamaları” çıkışı

 İmza atarken çocuklarınızın gözlerine bakın!
sıkça konuşulan belediyelerdeki “akraba atamaları” iddialarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınlayan Sevim şunları kaydetti:

“Son günlerde belediye başkanlarının yakınlarını belediyelerde ya da belediye şirketlerinde işe yerleştirdikleri iddiaları haberlerde sıkça yer alıyor.

Her iddia doğru mu değil mi bilemiyorum ancak herkes şunu kabul edecektir ki bu tarz uygulamalar, geçmişten günümüze bir şekilde konuşuluyor.

Bu meselede etik değerler önceliklidir. Bunun çözümü de, kanun maddelerinde değil vicdanlarda aranmalıdır. Aksi takdirde bir şahsı a değil de b belediyesinde işe almak ya da yasaların ardından başka şekillerde dolaşmak maalesef zor olmayacaktır.

Buradan, hangi partiden olursa olsun, bütün belediye başkanlarına açık çağrıda bulunmak istiyorum.

Bugünden sonra mutlaka ehliyet ve liyakate önem verin. Herhangi bir karara imza atarken çocuklarınızın gözlerinin içine bakın. Bu ülkeyi onlara bırakacağımızı bir an olsun aklınızdan çıkarmayın. Bizlerin onlara örnek olduğumuz gerçeğini de asla unutmayın.

Ayrıca Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in şu sözlerini de yolunuza rehber yapın: ‘Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önüne hesap verecektir.’ ”

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ