19.08.2019 - Gazete Ataşehir

Rotary Anadolu Lisesi’nden MuhteşemYılsonu Konseri

Rotary Anadolu Lisesi’nden MuhteşemYılsonu Konseri

Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi tarafından 2018-2019 Eğitim öğretim yılı geleneksel yılsonu öğretmen ve öğrenci konseri Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen etkinliğe Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Şube Müdürleri Vedat Vefa Budak, Nazım Yurdagül, Okul Müdürleri, Veliler ve öğrencilerin yanı sıra davetliler katıldı.

 

 

BU KORO ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖZEL ESERİDİR

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rotary Anadolu Lisesi Müdürü Âdem Sağır yapmış olduğu konser öncesi konuşmasın da; “Okulumuz öğretmenlerinden oluşan koromuzu fikir birliği ile nasıl daha iyi geliştiririz diye karar verdik. Eğitimin üçayağı olan öğrenci, öğretmen ve veli üçgenini bir araya getiririz diyerek koromuzu el birliği ve gönül birliği ile bu noktaya getirdik. Bu koro ile ilgili bilgi paylaşmak istiyorum. Bu koro 8 tane konser ve 6 tane gösteri ile yaklaşık 9 bin 500 kişiye ulaştı. Konser Sosyal Medya’da 170-180 bin kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Ben bu bağlamda öğretmenlerimizin özel zamanlarından feragat ederek bu çalışmaya destek sundular. Ben bu duygularla başta bu koronun mimarı müzik öğretmenimiz Zuhal öğretmenimiz olmak üzere bütün öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Asıl teşekkürümü bütün çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan kaymakamımıza, bu çalışmayı bir adım öteye götürmek için bize yol gösteren ilçe milli eğitim müdürü Ertuğrul Bilican’a, destek veren tüm idarecilerimize, çalışanlarımıza, okul aile birliğimize teşekkür ediyor ve hepinize iyi eğlenceler ve iyi seyirler diliyorum” dedi.

 

 

ARAL’DAN SÜPRİZ KLİP

 

Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi  öğretmen ve korosu tarafından hazırlanan sürpriz yapılarak “Ayletme – Şu Karşıki Dağda Lambalar Yanar” adlı eseri öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirildiği klip sunumu gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sunum izleyicilerden büyük alkış aldı.

Klip gösteriminin ardından enstrümanlarda flütte Murat Taş, Bağlama da Tarık Çalışkan, Gitar’da Burak Keleş, Perküsyon’da Kerem Can Aslan’ın yer aldığı orkestra şefliğini okul öğretmenlerinden Zuhal Yıldırım Gök’ün yönettiği öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan karma koro sahnede yerini alarak birbirinden farklı eserleri seslendirdiler.

 

 

KORO VE HALK OYUNLARI EKİBİ GÖSTERİSİ TAM NOT ALDI

 

Etkinlikte öğretmen  ve öğrencilerden oluşan karma koro sırasıyla; Anlatamam Derdimi, Tevekte üzüm kara, Süpürgesi yoncadan eminem,  Gesi bağları, Yayla yollarında, Şu karşı ki dağda kar var, Çayır çimen geze geze, Üryan geldim, Feracemin ucu sırma, Ayrıldım güler miyim, Pınar baştan bulanır, N’oldu Güle N’oldu, Horon, Sultanım, El Vurup Yaremi, Sen Tabipsin, Eli Elime Değdi, Bir Dalda iki kiraz eserleri seslendirdi. Etkinlikte Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi mezun öğrencilerinden oluşan Karadeniz Halk Oyunları ekibi performansıyla izleyicilerden tam not aldı.

 

 

MUHTEŞEM KONSER SUNDULAR

 

Etkinlikte son olarak koro şefi Zuhal Yıldırım “Zeynebim” türküsünü seslendirirken Ataşehir Rotary Anadolu Lisesi öğrencilerin oluşan halk oyunları ekibi sürpriz gösterisi ile program sona ererken etkinlik sonrasında Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, “Daha ne olacak diyerek arkadaşlar çok muhteşem çalışmışlar ve bizlere çok muhteşem bir konser sundular. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek halk dansları eğitmeni Nuri Arslantaş ve Zuhal Yıldırım Gök’e çiçek takdim etti. Etkinlik toplu hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ