03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Metro artık Cumartesi günlerinde 8 vagonla hizmet verecek

Metro artık Cumartesi günlerinde 8 vagonla hizmet verecek
"https://atasehir.com.tr/wp-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler üzerine Metro İstanbul, cumartesi günleri de 8 vagonla hizmet verecek


Yurt Gazetesiİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden Metro İstanbul, yolculardan gelen talepler doğrultusunda hafta sonları yolcu yoğunluğu analizi yaptı. Bu analizler sonucunda M2 Yenikapı– Hacıosman hattında Cumartesi günleri yoğunluğun arttığını ve kapasitenin arttırılması gerektiği tespit edildi. 4 Ocak 2020 Cumartesi gününden itibaren M2 Yenikapı–Hacıosman hattı 8’li trenlerle hizmet vermeye başlayacak.

Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Cumartesi günleri de 8 araçlı trenler kullanılarak yolcu yoğunluğu azaltılacak, daha konforlu bir hizmet sunulacak. Hafta sonu 8 araçlı sefer uygulaması 4 Ocak 2020 Cumartesi günü başlayacak. Bu uygulamayla birlikte Cumartesi günleri trenlerde 84 olan araç sayısı 112’ye, saatlik yolcu taşıma kapasitesi de çift yönde yüzde 33 artarak 34 bin 200’den 45 bin 600’e çıkacak. Gün boyunca 14 trenin tek yönde 190 sefer yapacak, seferlerde 40 tren sürücüsü görev yapacak.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ