23.05.2018 - Gazete Ataşehir

Meclis çok gergin

Meclis çok gergin

Ataşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısı gergin başladı.

AKP’li meclis üyelerinin yazılı önergesi üzerine söz alan Belediye Başkanı İlgezdi’nin sert tepkisi ile başlayan gerginlik, CHP’den istifa eden eski belediye başkan yardımcısı bağımsız meclis üyesi Erol Dolu’nun konuşması ve oybirliği ile kabul edilen önergesi ile yumuşadı.

AKP GRUBUNDAN ÇOK SERT ÇIKIŞ

AKP Grubundan gelen, “Yaklaşık üç buçuk yıldır iktidarda olan belediyesiniz, halen belediye binasını kiradan kurtaramadınız. 29 Ekim’de açılış yapacaktınız, yüklenici müteahitin binası kaç aydır faaliyete geçti, belediye binası halen bitmedi mi? Bugün açılışa gelecek olan genel başkanınız açılışın yapılacağı parkın yanındaki binaların kaçak olduğunu biliyor mu? Her park açılışında Kılıçdaroğlu mu çağıracaksınız? Ataşehir Belediyesi’ne ait binaların açılışını göremeyecek mi genel başkanınız?” soru önergesi üzerine kürsüye çıkan İlgezdi, mazbatayı aldığı güne dönerek her zamanki söylemlerini tekrarladı. İlgezdi, “Ataşehir Belediyesi’ni bana teslim ederken bir mazbata ile teslim ettiniz. Ne araç gereç, ne personel ne de kafamızı sokacak bir binamız vardı. Burayı ilçe yapan sizlersiniz. İlçenin gelişmemesi adına bir çivi çakılmasını engelleyen de sizlersiniz. Ne olur bir defa da Ataşehir’in yararı için öneri verin. Varsa yoksa engelleme, çamur atma, mahkemeye verme. Böyle muhalefet olmaz. Birgün de gelin Ataşehir için şunu yapalım deyin. Biz binlik planları yaptık, Büyükşehir’e teslim ettik. Siz hep engelliyorsunuz. Bunun vebali sizde, bunu mahalle mahalle çıkıp anlatacağım. Ev ev, esnaf esnaf dolaşıp yalanlarınızı iftiralarınızı anlatacağım.“dedi.

SON AYLARIN EN GERGİN TOPLANTISI

Karşılıklı sataşma ve hakaretlerin ardından Zafer Nuhoğlu‘nun gazete küpüründen okuduğu Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yazı ve sert üslubu salondaki gerginliği daha da arttırdı.

Daha sonra söz alan Erol Dolu, “Gelin bu gerginliği ortadan kaldıralım. Özel bir gündem maddesi ile Yenİ Çamlıca ve imar durumunu elbirliği ile çözelim.” dedi. Önerge oybirliği ile kabul edildi.

Başkan İlgezdi de tekrar söz aldığı konuşmasında bu önergeyi hatırlatarak, “Aralık ayı meclisine ortak önerge olarak getirelim.” dedi.

1/1000’LİK PLANLAR KABUL EDİLDİ

Ayrıca CHP Meclis üyeleri tarafından verilen imzalı bir önergeyle, Ataşehir’in 1/5000 planları çıkıncaya kadar yapılaşmanın bir kat arttırılması önerildi. Bu önerge oy çokluğu ile kabul edildi. AKP Grup Sözcüsü Mustafa Cevat Arzık son olarak yaptığı konuşmada CHP’nin verdiği önergeyi alt yapı çalışması yapılmadan verilmiş bir önerge olarak değerlendirerek, “İsterseniz iki kat fazla verelim ama bu böyle olmaz., tekrar değerlendirilmesi gerekir.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ