23.10.2018 - Gazete Ataşehir

“YOLA REVAN” ALBÜMÜ KONSERLE TANITILDI

“YOLA REVAN” ALBÜMÜ KONSERLE TANITILDI

Anadolu ezgileri ile tanınan Arguvanlı THM yorumcusu Sinem Önel, Seyhan Müzik Yapım etiketiyle çıkan albümü “Yola Revan” için Ataşehir’de tanıtım konseri düzenledi.

Kendine özgü Anadolu ezgileri ile tanınan Arguvanlı Türk Halk Müziği yorumcusu Sinem Önel’ın “Yola Revan” albümü Seyhan Müzik Yapım etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda türkü dostlarının ilgisine sunuldu.

Sinem Önel’in Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’undaki konserinde tanıtımını yaptığı  Seyhan Müzik Yapım etiketiyle çıkan “Yola Revan” albümünde şu eserler yer alıyor: “Gönül Kalk Gidelim, Turna, Göldağında Kuşlar Figana Başlar, Ali’m Gitme Pazara, Niçin Gitmez Yıldız Dağı Dumanın, Enbiya İçinde, Yemenim Turalıdır, Ağalar Gurbetten Geldim, Benden Selam Söyle O Güzel Şaha, Dalal”

Arguvanlı Sinem Önel albüm tanıtımı amacıyla Ataşehir Belediyesi Nikâh Salonu’nda düzenlenen konserinde salonunu dolduran müzik severleri alkışları arasında eserlerini yorumlayan Sinem Önel; “Yola Revan albümün hazırlanışında bana destek olan Erdal Erzincan, Arif Sağ, Sadık Kayhan, Bülent Seyhan, Seyfi Yerlikaya, Şahin Kara, Caner Erzincan ve tüm dostlarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Sadık Kayhan destek olduğu Sinem Önel için şunları söyledi: “Aslında bu gecede konuşmaktan ziyade türkü dinlemek gerekir. Sinem benim köylüm ve akrabalığımızda var.  Arguvan toprağı özeldir. Orada türkülerin çok özel yeri var. Her evde türkü söylenir, saz çalınır. Bende kursa gittim fakat devamını getiremedim. Orada çok güzel yorumlar dinledim. Sinem Önel’in güzel sesinin olduğunu orada gördüm ve sahip çıkmam gerektiğine inandım.  Uzun çabalardan sonra ikna ettik. Erdal Erzincan ve Arif Sağ çok büyük destek verdiler. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Sinem hazırlıklarını bitirdikten sonra çok yakın dostum Seyhan Müziğin sahibi Bülent Seyhan’a götürdüm. Bana aynen şunu söylediler. Başkanım senin her isteğin bizim için bir emirdir ama söylemene gerek yok zaten biz bu sesi değerlendirirdik dediler.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Senide kutluyorum, yolun açık olsun” temennilerinde bulundu.

Konuşmaların ardından birbirinden güzel eserler yorumlayan Sinem, salonu dolduran yüzlerce Malatyalı ve türkü dostlarına türkü dolu bir gece yaşattı.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ