17.09.2019 - Gazete Ataşehir

Yeni ders yılı törenle başladı

Yeni ders yılı törenle başladı

 

Yeni ders yılı törenle başladı

 

 

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir tören

düzenlendi.

Ş.Ö. Hasan Akan İlkokulunda yapılan törene Ataşehir ilçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediyesi başkan vekili İlhami Yılmaz, AK Parti Ataşehir ilçe başkanı M.Naim Yağcı, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Ağırkaya, okul müdürleri, öğrenci velileri ve okulun öğrencileri katıldı.

e2

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra ilk konuşmayı okul müdürü Fahri Altay yaptı. Altay öğrencilere seslenerek şunları söyledi. “Her yıl olduğu gibi bu yılda çok büyük emek sarf edeceksiniz. Sizler geleceğimizin teminatısınız.Hep başarılı oldunuz. Okulumuzun ismini markalaştırdınız. Bu başarınızın daim olması inancındayım.”

e3

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican yeni öğretim yılının Ataşehir eğitim ailesine ve ülkemizdeki öğrencilere, öğretmenlere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Ataşehir ilçemizde resmi ve özel 182 okulumuzda yaklaşık 75 bin öğrencimizle eğitime başlamış bulunuyoruz. Yaz aylarında çalışmalarımızı tamamlayarak, bazı eksiklerimiz olabilir belki ama sorunsuz bir şekilde hazırlıklarımızı tamamlayarak yeni öğretim yılına başladık. Güzel bir eğitim-öğretim yılı geçireceğimizi ümit ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum. Eğitimimizin vefakar öğretmen arkadaşlarıma,yöneticilerimize başarılı, sağlıklı, mutlu bir eğitim yılı diliyorum.”

e4

Kaymakam Karamehmetoğlu yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlere başarılarak dileyerek konuşmasını şöyle tamamladı. “ 2014-2015 eğitim öğretim yılının Ataşehir’de ve ülkemizde inşallah sorunsuz devam eder. Okula yeni başlamış öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Öğretmen ve idarecilere de başarılar diliyorum. Fiziki şartların bir çoğunu aştığımız ilçemizde eğitim kalitesinin çıtasını yükseklere çıkarmak, ülkemizin geleceği için başarılı nesiller yetiştirmek adına güzel bir yıl olmasını diliyorum.”

e5

Konuşmaların ardından şiir dinletisi, halk oyunları gösterisi ve öğrenci korosunun türkü şöleninden sonra Zaferoğlu, Bilican ve protokolün diğer üyeleri birlikte, okula yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek başarılar dilediler.

b1

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ