21.11.2018 - Gazete Ataşehir

“YAZ YETENEK OKULLARINDA ÖĞRENDİKLERİNİ SERGİLEDİLER”

“YAZ YETENEK OKULLARINDA ÖĞRENDİKLERİNİ SERGİLEDİLER”

Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün 7-13 yaş arasındaki çocukların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla açtığı Yaz Yetenek Okulları 3 Ağustos’ta düzenlenen kapanış etkinliği ile sona erdi.

Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı’nda, Yaz Yetenek Okullarında öğrenim gören çocuklar, drama, koro ve halk oyunları alanlarında performanslarını sergileyerek ailelerinden büyük alkış aldı.

Eski oyunlar halat çekme, çuval yarışı, resim, kilden heykel yapımı, uçurtma, topaç yarışması, yüz boyama, deri bileklik yapımı, yoga, satranç gibi atölyelerin yapıldığı etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenerek, keyifli bir gün geçirdi.

Doyasıya eğlenen çocuklara patlamış mısır ve pamuk şekeri ikram edildi. Etkinlik boyunca çocukları yalnız bırakmayan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ve belediye birim müdürleri çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Kayışdağı Lions, İnönü, Mustafa Kemal, Ferhatpaşa, Mevlana Ataevlerinde yapılan eğitimlere katılan Ataşehirli çocuklara; eğlenceli matematik, etkinlik havuzu, drama, oyunlu İngilizce, bilim dünyası, dans, hayal atölyesi, satranç ve aşçılık dersleri alanlarında eğitimler verildi.

Çocukları sanata, bilime ve spora yönlendirmek için hazırlanan Yaz Yetenek Okulları 25 Haziran – 13 Temmuz ve 16 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlendi.

Etkinliğe katılan çocuklar Deniz Gezmiş heykeli önüne çiçek bırakarak hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmediler.

Etkinliğin açılışında konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “ Bildiğiniz gibi 2009 yılından beri sosyal projelerin yanında eğitime ve sosyal etkinliklere önem vermiştir.  Bunlardan üniversiteye hazırlık kursları, yaz aylarında Ataevleri’nde verilen yetenek okul kurslarını örnek olarak verebiliriz.  Bunların dışında belediyemiz bünyesindeki Ataevlerimiz de hayata dair farklı kurslarımız da devam ediyor.  Yaz okulları ve yıl içinde açılan çeşitli kurslar bizim için önem arz etmektedir.  Vatandaşlara hizmet bizim asıl görevimizdir. Bu anlamda bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederi” dedi.

Konuşmalarının ardından Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez etkinliğe katkı sunanlara çiçek takdim etti.

Deniz Gezmiş Parkı içinde yapılan Erdal Eren Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Volkan Aslan, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, Kadın Kolları İlçe Sekreteri Pınar Kılbaş, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, CHP Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Özdemir  ve öğrencilerin aileleri ile bazı özel eğitim kurumları katıldı.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ