19.01.2019 - Gazete Ataşehir

KILIÇ; “ AZİZ ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

KILIÇ; “ AZİZ ŞEHİTLERİMİZE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Kısa adı ATA EĞİTİM DER olan Ataşehir Eğitim Derneği Anneler Günü kapsamında Ataşehir de ikamet eden Şehit ve Gazi anne ve eşlerini kahvaltıda ağırladı. Kahvaltıda konuşan Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç; “Kahraman Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı bayrak ve vatanımız için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehitlerimize layık olmanın bilinci ile dimdik ayakta vazife başındayız” dedi.

Kuruluşundan bu güne eğitim alanında İl dışı dâhil eğitim kurumlarına yaptığı hizmetlerinin yanında ihtiyaç sahibi ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 20 kız öğrenciye de burs imkânı sağlayan Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç ve yönetimi Anneler Günü kapsamında Şehit, Gazi anne ve eşlerine kahvaltı vererek onların anneler gününü kutladılar.

Derneğin hizmetlerini içeren slayt gösterisinden sonra konuşan Şehit Annesi Pakize Alp Akbaba;“ Benim oğlum şehit olalı 25 yıl oldu. 20 yıldır Şehit Anneleri Derneğini kurduk. 20 yaşına kadar benim, şehit olduktan sonra da Türkiye’nin şehidi oldu oğlum. Nasıl ki Çanakkale de göğüs göğüsse çarpışarak Türkiye’yi kurtarmak için çarpışan o Şehitlerin torunlarıdır bunlar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize uzun uzun sağlıklı günler diliyorum. Biz Vatan için, Cumhuriyet için, Bayrak için Şehit verdik. Bunu herkes bilsin” diyerek Şehit ve Gazi aile ve eşlerinin Anneler Gününü kutladı.

“ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN”

Ev sahibi Dernek Başkanı Turgay Kılıç davetlileri selamlayarak Anneler Gününü kutladı.  Kılıç konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kalıcılığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve şanlı bayrağımızın sonsuza dek dalgalanması uğruna Gazilik mertebesine ulaşan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm gazilerimizi, yine bu uğurda canını veren Şehitlik mertebesine ulaşmış kahraman Şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz, ruhları şad olsun” dedi.

“DİMDİK AYAKTA VAZİFE BAŞINDAYIZ”

Kılıç; “Evladını vatana adamış aziz ANA; oğlunun adı taş üzerinde, naaşı toprakta kaldı sanma! Kahraman Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı bayrak ve vatanımız için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehitlerimize layık olmanın bilinci ile dimdik ayakta vazife başındayız. Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit şehidimiz, senin yüce maneviyatından güç alan bizler her ne koşulda olursa olsun senin emanetine sahip çıkıp, koruyarak sonsuza dek yaşatacağız” diye konuştu.

Kılıç son olarak duygularını şöyle ifade etti: “Tüm Şehit annelerimizin ellerinden bir kez daha öpüyorum. Türk Milletine haklarını helal etsinler. Küçücük de olsa bir mutluluk yaşatabilme duygusu ile anneler gününüzü kutluyor sevgi, saygı ve minnetle selamlıyorum.”

Toplantıya katılan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “ Bizlerin ve çocuklarımızın yüzü gülsün diye canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.  Siz değerli annelerin Anneler Gününü kutluyor  hepinizin ellerinden öpüyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gazileri, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından katkılarından dolayı Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç’a plaket takdim edildi.

Kahvaltının sonunda tüm şehit ve gazi ailelerine küçük saksı içine ekilmiş çiçek fideleri verildi.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ