12.07.2020 - Gazete Ataşehir

ERDAL EREN ADINI TAŞIYAN KÜLTÜR MERKEZİNDE ANILIYOR.

ERDAL EREN ADINI TAŞIYAN KÜLTÜR MERKEZİNDE ANILIYOR.
"https://atasehir.com.tr/wp-

Kurucu Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’nin belirlediği vizyonla, Ataşehirdeki sivil toplum kuruluşlarının altyapı hizmetlerini(toplantı, sekreterya, iletişim, eğitim, ortak proje) sürdüren Erdal Eren Sivil Toplum Merkezinde etkinlikler devam ediyor.

Erdal Eren idam edilişinin 38. Yıldönümünde Ataşehir Belediyesi’nce adı verilen Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi’nde çeşitli etkinliklerle anılıyor.

İdam edildiği 13 Aralık günü Erdal Eren anısına düzenlenen SON MEKTUPLAR sergisinin açılışı yapılacak. Sergide 12 Eylül sürecinde idam edilen devrimcilerin son mektupları ve karakalem portreleri yer alacak. Ayrıca Erdal Eren’in mahkemede giydiği elbisenin de yer alacağı sergi 19 Aralık’a kadar sürecek.

15 Aralık cumartesi günü saat 17.00’de Erdal Eren Kitaplığı’nın açılışı yapılacak. Çeşitli yayınevleri, yazar, şair ve aydınların bağışlarıyla imece usulüyle oluşturulan kitaplıkta, yazarlarının Erdal Eren anısına imzaladıkları kitaplar da yer alıyor.

Kitaplık açılışından sonra ise Erdal Eren anma gecesi yapılacak. Saat 17.00 de başlayacak gecede; sinevizyon gösterimi,  Erdal Eren’in ailesinden ve arkadaşlarından Erdal Eren anlatımları, şiir ve müzik dinletileri yer alacak.

Etkinlik Mekanı: Ataşehir Belediyesi Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi. Mustafa Kemal Mah. 3004 Cad. 3091/2 Sok. No:1 (Deniz Gezmiş Parkı içi) Ataşehir/İst.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. KANBER YILDIRIM dedi ki:

    DEMOKRASİ MÜCADELESİNDE EN AĞIR BEDELİ CANI İLE ÖDEYEN VE UĞRUNA ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ HALKIN KALBİNDE YAŞAYAN SEVGİLİ ERDAL EREN’İ SAYGI VE SEVGİ İLE ANIYORUM.
    BU SİVİL TOPLUM MERKEZİNE İSMİNİ VEREN BELEDİYE BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM.BU GİRİŞİMLER TOPLUMUMUZA KARŞI VEFA BORCUMUZDUR.TEBRİKLER BATTAL İLGEZDİ SİZE YKIŞANI YAPIYORSUNUZ.

BİR YORUM YAZ