25.06.2018 - Gazete Ataşehir

EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEK KURDU

EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ DERNEK KURDU

“Demokratik ve Laik Eğitim”, “Eğitimde Eşitlik” ve “Bir Çocuk Değişirse Dünya Değişir” sloganıyla yola çıkan eğitim gönüllüleri kısa adı “Ata Eğitim Der “olan Ataşehir Eğitim Derneğini kurdu.

İş adamı Turgay Kılıç Başkanlığında bir araya gelen eğitim gönüllüleri, eğitime destek vermek için kurdukları Ataşehir Eğitim Derneğinin açılışı, çoğu kadınlardan oluşan yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

Merkezi İçerenköy’de olan derneğin açılışına; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, CHP İlçe Sekreteri Celal Yalçın, İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Demir, CHP kadın Kolları Başkanı Nihan Erol,  Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, ÇERKEŞ Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Tepebaşı, STK temsilcileri, okul Aile Birlikleri temsilcileri ve eğitim gönüllüleri katıldı.

DSCF0177

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra konuşan eğitim gönüllüsü Dernek Başkanı Turgay Kılıç, sevgili eğitim gönüllüleri, eğitime destek veren gönüllü kardeşlerimiz, dostlarımız açılışımıza destek verdiğiniz için tüm üyelerim ve eğitim gönüllüleri adına hepinize teşekkür ederim diyerek; “ Daha önce platform olarak hayırsever arkadaşlarla beraber Ataşehir’de birkaç okulun ihtiyaçlarını karşıladık. Anadolu’da dâhil olmak üzere toplamda 6 okulun kütüphane, Sanatsal Odalar ve Atatürk Köşesi gibi eksiklerini giderdik. Belki de bir ilki yaşayarak ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerimize elimizin, gücümüzün yettiği kadar burs vereceğiz.  Eğitim gönüllüleri arkadaşlarımız bizlere yardımcı olurlarsa daha çok çocuklara ulaşacağız. Onun için iyi ki varsınız diyoruz ve hepinizin desteğini bekliyoruz. Dernek üyeliğimiz herkese açıktır. Gönül sever arkadaşlarla birlikte bu derneğe destek verirsek çok şeyler başaracağımıza inanıyor hepinize katılımlarınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF0186

Kılıç; “Şu ana kadar yaptıklarımızın devamını getirmeye çalışacağız. Hayırseverlerin katkılarıyla yaptığımız bu hizmetlerimize ilaveten bundan sonrada birkaç Kütüphane, Atatürk Köşesi ve Sanatsal Odalar yapabilirsek ne mutlu bize. Bunun başlangıcı da yine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beyaz Zambaklar Ülkesi’ndeki adlı kitabı önerdiği için. Bizde bu kitabı okuduktan sonra bu yola baş koyduk. Ne kadar çok kütüphane yaparsak o kadar çok mutlu oluruz. Kitap dâhil desteklerinizi bekliyoruz” diyerek katılımcıların eğitime destek vermelerini istedi.

DSCF0175

“Eğitime destek vermek isteyen gönüllüler için adres: Karslı Ahmet Caddesi Sivas Sokak Barın Ap. N0: 24 D-1 İçerenköy Ataşehir”

DSCF0197 DSCF0190 DSCF0185 DSCF0182 DSCF0175 DSCF0198

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ