03.06.2020 - Gazete Ataşehir

ÇAZ-DER VE ATLAS DERNEĞİN’DEN AŞURE ETKİNLİĞİ

ÇAZ-DER VE ATLAS DERNEĞİN’DEN AŞURE ETKİNLİĞİ
"https://atasehir.com.tr/wp-

Çekerek Aydıncık ve Zile ilçe Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Derneği Geleneksel hale getirdiği Aşure ve Kurban lokması yoğun Bir katılımla ikram edildi siyasilerin ilgisi yoğundu.

Lokma ve Aşure etkinliğine, CHP ilçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Abdullah Der, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz  ve yönetimi, birim müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

CAZ-DER ile Atlas Derneğinin birlikte verdikleri Aşure ve lokma duasını  Erzade Yıldız yaptı.

ÇAZ-DER ve Atlas Derneği ile birlikte yaklaşık 18 köyün  katkısıyla Muharrem ayı dolaysıyla Aşure ve Kurban lokması halka ikram edildi.

Mustafa Kemal Mahallesi Perşembe Pazar sokağında bulunan Dernek lokalinde gerçekleşen ve yaklaşık bin beş yüz kişinin katıldığı lokma yemeğine İmam Rıza Ocağı Dedelerinden Erzade Yıldız okuduğu duayla Aşure ve kurban lokması halka ikram edildi.

Etkinliğe katılan CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, dağıtılan lokmaların ve tutulan oruçların kabul olmasını dileyerek bu etkinliği düzenleyen ÇAZ-DER Başkanı Hamza Azmaz’a teşekkür ettiler.

“SİZ DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZLE BEREKETLİ SOFRALARI KURUYORUZ”

Çekerek Aydıncık ve Zile ilçe Köyleri Derneği başkanı Hamza Azmaz‘da yaptığı kısa selamlama konuşmasında bu mübarek günde tüm canları aşkı muhabbetle selamlıyorum her yıl olduğu gibi bu yılda Allah nasip etti ve yine burada sizlerle lokmalarımızı siz değerli kardeşlerimizle birlikte bereketli sofraları kurduk. İnşallah bu böyle devam eder dedi.  Başkan Azmaz konuşmasında bugün buraya gelerek destek oldunuz lokmalarımızı hep beraber paylaşmanın mutluluğunu gururunu yaşadık. Bende ÇAZ-DER yönetimi adına hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum diyerekten konuşmasını sonlandırdı.

BİRBİRİMİZİ KIRMADAN DÖKMEDEN LOKMALARIMIZI PAYLAŞALIM”

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Atlas Derneği Başkan Ferda Altıntaş; “ ÇAZ-DER ile birlikte yaptığımız bu dayanışma inşallah devam eder. Amacımız sizleri mutlu etmektir.  Muharrem, yassı matem ayıdır.  Birbirimizi kırmadan dökmeden lokmalarımızı paylaşalım bende hepinize teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı herkese çok teşekkür ederim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ