14.08.2018 - Gazete Ataşehir

“BİR DAVA ADAMINI ANMAK ONU ANLAMAKTAN GEÇER”

“BİR DAVA ADAMINI ANMAK ONU ANLAMAKTAN GEÇER”

Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı; Milli Görüşün lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı anma ve anlama programı düzenledi.

Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı, Milli Görüşün lideri, eski başbakanlardan ve Saadet Partisinin Kurucu ve Genel Başkanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ı anlama ve anma töreni düzenledi.

 

Novada İş Merkezi Belediye Nikâh Salonunda düzenlenen anma programına; Ataşehir İlçe Başkanı Âdem Boz ve teşkilat mensuplarının yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Yüzbaşıoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Erdal Uçar ve Recep Gündüz, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Ataşehir İlçe Başkan yardımcısı İbrahim Kazan, Ak Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent, Kadıköy ve Üsküdar İlçe Başkanları, Yenisahra, Yeniçamlıca, Küçükbakkalköy ve İçerenköy muhtarları ile partililer katıldı.

DSCF7887

İlginin yoğun olduğu anma töreni Kuran-ı Kerim ve duaların okunmasından sonra Prof.Dr. Necmettin Erbakan’a atfen hazırlanan sinevizyon gösterildi.

DSCF7878

Erbakan’ı anlatırken hayatının tamamının devrim olduğunu söyleyen Âdem Boz; “Erbakan hocamız, Okul hayatında hep birinci olmuş, sınıf atlamış bir liderdir.  Bu günde sorunlarımız ve aldığımız oylar ne olursa olsun, bizim için önemli olan adam gibi dik durmayı öğreten bir lidere sahip olmuşuzdur. Erbakan demek;  aklıma ilk önce milli görüş gelir, Anadolu Dergisi gelir. Bir İslam büyüğü, bir dava adamını anlamaktan, anmaktan geçer. Takatim sonuna kadar çalışmak, şartlar ne olursa olsun toplantı saatinde toplantı salonunda olmaktır. Ben bu davaya ne kadar katkı sağlarım, bu davanın neresinden tutarım demektir Erbakan” dedi.

DSCF7886

Boz; “Bir dava adamını anmak onu anlamaktan geçer. Erbakan Hocamız bir toplu iğnenin ucu kadar kötülüğümüz yanlışlığımız yok.  Milli Görüş sadece Türkiye ve İslam âlemi için değil bütün dünya için bir kurtuluş reçetesidir. Şu an parlamentoda yapılan kavgaların, küfürlerin, miting meydanlarında ki söylemlerin sona ermesi için bu teşkilatın ayağa kalkması lazım” diye konuştu.

İlçe Başkanı Âdem Boz’un konuşmasının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun özgeçmişi ile ilgili sinevizyon gösterisi sunuldu.

Son olarak konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, bu gibi toplantıların memleketin birliğine, bütünlüğüne vesile olasını diliyorum diyerek; “ Ülkemizin bu kritik dönemlerinde Erbakan Hocamızı gıpta ile anıyoruz ve anlamaya çalışıyoruz.  O; bu ümmet için bir duruştu, bir bakış açısıydı, bir okuldu. Bütün ümmete Müslüman’ca düşünmeyi, bakmayı ve Müslüman’ca yaşama şartlarını öğretti. Doğru istikamet ve doğru duruş kazandırdı. Erbakan hoca, değeri anlaşılmamış bir liderdi” şeklinde konuştu.

DSCF7890

Bu ortamda çok Erbakan konuşulacak diyen Doğan; “Bize Erbakan hocayı anlatanlar değil, anlayanlar lazım. Böyle olmazsa bir mana ifade etmez. Bu gün bu değerleri yanlış anladıkları için bu sıkıntıları çekiyoruz.  Erbakan’ı anlamak için İslamı öğrenmek lazım. O zaman onun kullandığı cümleleri kavramış oluruz.  Onun fikirleri yaşıyor ve kıyamete kadar da yaşayacak. Erbakan hocamız çok güçlü bir lider olduğu halde Milli Görüşte ki fikriyatını merkeze oturtmadı. O Milli Görüş fikriyatını ilkeler üzerine oturttu” dedi.

Başkanlık sisteminin ülkenin sorunlarını çözemeyeceğini ve bunun için hayır diyeceklerini söyleyen Doğan; birlik ve beraberliğe vurgu yaparak konuşmasını şöyle tamamladı: “Meyhanede kafa çeken gençte, Cami de namaz kılan gençte omuz omuza mücadele edecektir. İşbirlikçiye, bölücülüğe ve ayrımcılığa karşı gelmemiz gerekir.”

DSCF7872

Konuşmaların sonunda fuaye salonunda Erbakan Hoca’yı konu alan  serginin gezilmesi ile anma programı sona erdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ