19.01.2020 - Gazete Ataşehir

BEKTAŞ; “SİZLERİ KARŞILIKSIZ SEVENLERİ SEVİN”

BEKTAŞ; “SİZLERİ KARŞILIKSIZ SEVENLERİ SEVİN”

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi, Ensar’ın genel faaliyetleri çerçevesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ataşehir Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Ataşehir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini tiyatro ile buluşturdu.

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ataşehir Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla Dünya Tiyatro Günü nedeniyle haydi çocuklar tiyatroya sloganıyla, Ataşehir’deki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine İBB. Şehir tiyatrolarında oynanan Balon isimli tiyatro gösterisi izletildi. Ayrıca daha önce okul müdürleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahipleri öğrencilere belirttikleri ihtiyaçları alınarak oyun sonrası kendilerine verildi.

Etkinlik kapsamında sabah ve öğle olmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencileri tiyatro ile buluşacak toplamda 1500 öğrenciye aynı zamanda önceden belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda giysi yardımı yapılacak.

DSCF0239

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans salonunda gerçekleşen tiyatro etkinliğine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ensar vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, İBB Şehir Tiyatroları Genel Koordinatör Yardımcısı Ulya Selçuk, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tiyatro etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Ataşehir Ensar Vakfı Şube Başkanı Mükayil Bektaş;  “İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, İlçe Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa şehir tiyatrolarımızın birbirinden kıymetli oyuncuları “Balon” isimli oyun ile 1500 kardeşimiz için sahne alacaklar. Şehir Tiyatrolarımız son 50 yılın en iyi sezonunda kapalı gişe oynamasına rağmen, bu organizasyonun Ataşehir’de yapılmasında emeği geçen başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a, Kültür Daire Başkanımız Abdurrahman Şen’e, Şehir Tiyatroları Genel Müdürümüz Salih Efiloğlu’na, Genel Koordinatörümüz Cüneyt Pamuk’a, Danışman Ulya Selçuk hanımefendiye teşekkür ederiz” dedi.

DSCF0255

“SİZLERİ KARŞILIKSIZ SEVENLERİ SEVİN”

Bektaş; “Haydi Çocuklar Tiyatroya” sloganıyla düzenlenen programda çocuklara hitaben yaptığı konuşmasında; “Sevgili gençler, bizler sizlerin he zaman yanınızda olduğumuzu unutmayın. Sizleri karşılıksız seven, gözünden bile sakınan anne ve babalarınızı sevin. Sizleri kendi çocuklarından bile ayırmayan öğretmenlerinizi sevin, kardeşlerinizi sevin, ülkenizi sevin. Başta aileniz olmak üzere milli ve manevi değerlerine sahip nesiller olarak yetişmenizi istiyoruz” şeklinde konuştu.

DSCF0259

“TİYATRO, HAYATA FARKLI BAKMANIZI SAĞLAR”

Dünya Tiyatro Günü kapsamında düzenlen etkinliklerin aralıksız olarak 1 hafta süreceğini söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Koordinatör Yardımcısı Ulya Selçuk konuşmasında; “Sevgili öğrenciler, tiyatro perdeleri çok farklıdır, hayata farklı bakmanızı sağlar. Bu anlamlı günde doyasıya eğleneceğinize inanıyorum” dedi.

DSCF0262

Konuşmayı uzatmak istemediğini, tiyatro izlemek isteyen öğrencileri bekletmek istemediğini kaydederek kürsüye gelen Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu çocuklara; tiyatro izlemeye hazır mısınız? Sorusunu yönelttikten sonra; “bu anlamlı organizasyon ile öğrencileri tiyatroyla buluşturdukları için emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

DSCF0292

Konuşmaların ardından “Balon” isimli 45 dakikalık tiyatro oyunuyla; Bonbonlar, Kıskanç İllüzyonistler, Uçan Kanatlar ve Palyaço, Palyaço Prens” oyunları sergilendi. Oyunu ilgiye izleyen öğrenciler, yoğun alkışla beğenilerini gösterdiler. Tiyatro oyunun ardından Ataşehir Ensar Vakfı Ataşehir tarafından gösteriye katılan Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan gelen 700 ilkokul öğrencisi için tedarik edilen hediyeler verildi.

DSCF0307 DSCF0299 DSCF0292 DSCF0282 DSCF0239 DSCF0230 DSCF0313

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ