21.11.2018 - Gazete Ataşehir

AYEDER’DEN TÜRKÜ DOLU BİR GECE

AYEDER’DEN TÜRKÜ DOLU BİR GECE

Kısa adı AYEDER olan   Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği tarafından düzenlenen gecede AYEDER gönülleri korosunun verdiği konserle katılımcılara türkü dolu bir gece yaşattı.

2009 yılında kurulan AYEDER, bugüne kadar birçok etkinliğe imza atarak hemşerilerine hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Sunuculuğunu İlknur Kaplan’ın yaptığı gecede AYEDER’in hizmetlerini gösteren gösterimden sonra sahne alan AYEDER gönüllüleri korosu birbirinden seçkin eserler sunarak geceyi türküleriyle taçlandırdılar.

Gecede konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden;  “ Bugün hep beraber türkü dinlemeye geldik. Bize bu imkânı sağlayan Ataşehir belediyesine, bizleri yalnız bırakmayan dernek başkanlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu derneğin kuruluşunda emek veren Ataşehir Belediye Başkan yardımcımız Sayın Abdullah Der’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum.  Burada dernekçilik yapmaya çalışıyoruz. Tek söyleyeceğim şey derneğimize sahip çıkalım. Yılsonunda yapılacak kongrede bütün Erzincanlıların AYEDER’e sahip çıkmalarını diliyorum. Türkülerle kalın, türkülerle yaşayın diyorum” dedi.

AYEDER Gönüller Korosu’nun sahne almasından sonra seslendirdikleri eserleri birlikte söyleyen gönül dostları hem söylediler hemde türkü dolu bir gece yaşadıkları için AYEDER’e teşekkür ettiler.

MSK Merkezinde gerçekleşen geceye; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve Abdullah Der, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Süleyman Karadağ, CHP eski meclis üyeleri Metin İnce ve Tarkan Buztaş, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Aykut Yalçın, STK temsilcileri , AYEDER üyeleri ve gönül dostları katıldı.

 

HABER& GÖRSEL: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ