25.06.2018 - Gazete Ataşehir

AYEDER’DEN 10 KASIM’I ANMA TÖRENİ

AYEDER’DEN 10 KASIM’I ANMA TÖRENİ

Kısa adı AYEDER olan Anadolu Avrupa yakası Erzincanlılar Derneği Atatürk’ün 79. Yıldönümü nedeniyle başta Atatürk olmak üzere tüm şehitler için anma töreni düzenledi.

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği Yöneticileri aldıkları karar doğrultusunda Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimiz için Ataşehir Küçükbakkalköy’de bulunan dernek binasında düzenledikleri anma töreninde Kuran-ı Kerim okundu ve ardından dernek üyeleri kadınların hazırladıkları helvayı vatandaşlara dağıttılar.

Dernek Başkanı Gürsel Sarımaden anma töreni ile ilgili olarak şunları söyledi: “ 10 Kasım Atatürk’ün 79’uncu yıldönümü nedeniyle yönetim kurulu olarak anma programı için karar almıştık. Bunu bugün yönetim olarak gerçekleştirdik. Hafta içi ve iş günü olması nedeniyle kimseyi davet etmedik.  Hazırladığımız helvayı vatandaşlara dağıtacağız. Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor ruhları şad, mekânları cennet olsun diyorum.”

DSCF1482

Anma törenine; AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, yönetim ve dernek üyelerinin yan ısıra Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der’de katılarak hemşerilerini yalnız bırakmadı.

DSCF1485 DSCF1478 DSCF1484 DSCF1487 DSCF1472 DSCF1476

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ