19.01.2019 - Gazete Ataşehir

AYEDER ŞEHİTLERİ ANDI!

AYEDER ŞEHİTLERİ ANDI!

Kısa adı AYEDER olan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği,  13 Şubat Erzincan’ın Kurtuluşunun 100’cu yıldönümü vesileyle, Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için “Dua Beklemez” diyerek Kuran-ı Kerim okutuldu ve dualar edildi.

Küçükbakkalköy’de bulunan dernek merkezinde, AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden’in yanı sıra dernek başkanları ve üyelerinin katıldığı anma töreninde okunan duaların ardından helva ikram edildi.

Anma toplantısında konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden; “Bildiğiniz gibi 18 Şubat’ta Şenliğimiz vardı.  Birbiri ardına gelen şehit haberlerine kayıtsız kalamazdık. Konuyu kuruluşlarımızın başkanları, üyelerimiz ve yönetim kurulumuzla değerlendirerek bu şenliğimizi iptal ettik. Bugün Erzincan’ını 100’cu kurtuluş yıldönümü. Bundan dolayı etkinliklerimiz bugün itibariyle Türkiye’nin her yerinde var.  Bizde burada bu vesile ile tüm şehitlerimiz için bir anma töreni düzenledik.  Mevlit okutarak tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Duaların ardından AYEDER Kadın Kollarının hazırlamış oldukları helvaları Şehitlerimizin ruhlarına atfen ikram ettiler.

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ