18.02.2020 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’DE KÜLTÜR SANAT SEZONU KONSERLE AÇILDI

ATAŞEHİR’DE KÜLTÜR SANAT SEZONU KONSERLE AÇILDI

Ataşehir Belediyesi 2019 ve 2020 Kültür-Sanat Sezonunu muhteşem Klasik Müzik konseriyle açtı. Açılışta geçtiğimiz günlerde genç yaşta hayatını kaybeden Kültür Müdürlüğü çalışanı İbrahim Karademir için saygı duruşunda bulunularak saygı, sevgi ve şükranla tekrar anıldı.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’ndeki konserde Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası ve Monheim Otto-Hahn-Gymnasıum Gençlik Senfoni Orkestrası aynı sahneyi paylaştı.

Açılış konserinden önce Mustafa Saffet Kültür Merkezi Sanat Koordinatörü Oben Özkal kardeş kentler Monheim ile Ataşehir ’in hızla büyüyen dostluğunun önemli bir markası olan iki orkestranın Monheim Otto-Hahn-Gymnasıum Gençlik Senfoni Orkestrası ile Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası birlikte sahne alacağını belirterek, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Ataşehir Belediyesi ile kardeş belediye olan Almanya’nın Monheim Belediyesi’ne bağlı ve şefliğini Oliver Drechsel’in üstlendiği Otto-Hahn- Gymnasium Gençlik Senfoni Orkestrası ile hem Almanya’da hem de Türkiye’de konserler düzenleyerek aynı sahneyi paylaştılar bilgisini paylaştı.

Özkal;  “Konsere geçmeden önce geçtiğimiz günlerde belediyemizi acısıyla sarsan gencecik yaşta yitirdiğimiz mesai arkadaşımız, dostumuz, belediyemize çok büyük emeği olan Kültür Müdürlüğümüzün en temel taşlarından biri olan arkadaşımız sevgili İbrahim Karademir’i huzurlarınızda bir kez daha anmak istiyoruz. O hep gülen yüzüyle, samimiyeti ve dürüstlüğüyle, eğlenceli kimliğiyle, yürekten dostluğuyla sonsuza kadar kalbimizde yaşatacağız ” diyerek salondaki izleyicileri İbrahim Karademir anısına 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Saygı duruşundan sonra Kültür-Sanat sezonunun açılış konseri için sahneye davet edilen Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası ve Monheim Otto-Hahn-Gymnasıum Gençlik Senfoni Orkestrası birlikte izleyicilere müzik dolu güzel bir akşam yaşattılar.

Konserin sonunda konukları selamlama konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Bugün bu konseri düzenleyen Ataşehir ve Monheim’lı gençlere ve şeflerimize teşekkür ediyor, emeklerine sağlık diliyorum. Monheim ile kurduğumuz kardeşlik projemiz büyüyerek devam edecek. Yılda 200’e yakın Ataşehirli öğrencimiz Monheim’a gidiyor, 200’e yakın Monheim’lı öğrenci de bizim misafirimiz oluyor. Bu sayıyı yükseltmek için çalışıyoruz. Monheim’da Ataşehir ismiyle bir park açtık, yine Ataşehir ismiyle bir kültür merkezi kurulmasını detaylı olarak görüşüyoruz. Birlikte hayata geçirdiğimiz Ataşehir-Monheim Tasarım Okulumuz ise Küçükbakkalköy Mahallemizde hizmet veriyor. Büyük emeklerinden dolayı Monheim Belediye Başkanı Sayın Daniel Zimmerman’a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Monheim Belediye Başkanı Daniel Zimmerman ise yaptığı konuşmada; “Bu güzel konserden dolayı gençlerimizi tebrik ediyorum. Müzik ve sanatın evrensel dilini bizi yaşatan gençlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İki kentin gençlerinin iki yılda böylesi bir gelişme kaydetmeleri bizi çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşbirliğini kurarken bizim başlıca görevimiz; Ataşehirli ve Monheim’lıları tanıştırarak bir araya getirmek, Türkiye ve Almanya’da kardeşliğimizi en iyi yerlere taşımaktır. Birbirimizi tanıyarak önyargıları yıkmaktan daha güzel ne olabilir ki. Kardeş belediyecilik hepimizin ufkunu açıyor, bizleri; barışa ve dostluğa taşıyor”şeklinde konuştu. 

Konserin ardından şeflere ve Almanya’dan gelen misafirlere Başkan İlgezdi tarafından çiçek verildi.

Açılış konserine Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Monheim Belediye Başkanı Daniel Zimmermann ve eşi, Ataşehir Belediyesi Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sevgi Uluğ, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve Ekrem Köse, Almanya’dan gelen partili konuklar ve Ataşehirli müzik severler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ