25.06.2018 - Gazete Ataşehir

ATAFOLK YENİ DÖNEM ÇALIŞMA STARTINI VERDİ

ATAFOLK YENİ DÖNEM ÇALIŞMA STARTINI VERDİ

Kısa adı ‘ATAFEST’  olan Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim ve Kültür Festivali kapsamında Ataşehir Öğretmenleri Halk Oyunları Topluluğu (ATAFOLK) 2017-2018 Eğitim-öğretim yılı için yeni dönem çalışma startını verdi.

Kısa adı ‘ATAFOLK’ olan Ataşehir’in ve Türkiye’nin ilk öğretmenlerden oluşan halk oyunları topluluğu 2017 – 2018 Eğitim-öğretim yılı eğitim faaliyetleri kapsamında ilk çalışmasının başlangıcını Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptı.

2007 yılından günümüze uzanan ve geçtiğimiz yıl Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Eğitim ve Kültür Festivali kapsamında düzenlediği halk oyunları gösterisinde başarılı performans gösterisi ile dikkatleri üzerine çeken ve 10.yılını geride bırakan Ataşehir Öğretmenleri Halk Oyunları Topluluğu (ATAFOLK) 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte yeni dönem çalışmalarını Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı.

DSCF9472

Yeni dönem çalışmalarının açılışına;  Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, ATAFEST Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Özaslan, Ebru Tuna ve Canan Fümen Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Bilgin Eğitim Kurumları Kurucusu ve Genel Müdürü Gökhan Kaya, , ATAFOLK kursiyerleri ve destekçileri katıldı.

“BÖYLE BİR EKİBİN İÇERİSİNDE YER ALMAK BÜYÜK MUTLULUK”

ATAFOLK’un kurucularından Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, açılış nedeniyle yaptığı selamlama konuşmasında; “ 2007 yılında o dönem koşullarında bizler gönüllü olarak bu oluşumun içinde yer alarak destekledik. Böyle bir ekibin içerisinde yer almak büyük mutluluk ve onur verici. 11.Yılında ATAFOLK’tan sorumlu şube müdürü olarak görev almak ise ayrı bir mutluluk. Özellikle ATAFOLK’un bugünlere gelmesinde yıllarca sabırla, profesyonelce bu işi üstlenen başta Turan Çelebi hocam olmak üzere sizlerin çalışmasına her türlü imkânı sağlayan Okul Müdürümüz Osman Karadeniz hocama, Halk Eğitim Müdürümüz Ali Savaş’a, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Özaslan, Ebru Tuna ve Canan Fümen’e ayrıca teşekkür ediyor ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Özellikle ATAFOLK’un 11.yılında sizlerin daha iyi koşullarda çalışabilmesi amacıyla her türlü imkânımızı sonuna kadar kullanacağız. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Bilican’ın sizlere selamını iletiyor ve kendisinin ATAFOLK’un çalışmalarında sizleri canı gönülden desteklediğini ve destekçiniz olduğunu bilmenizi isterim” dedi.

DSCF9470

 

“TÜRKİYE’Yİ BİR UÇTAN BİR UCA DANS VE HALK OYUNLARI İLE GEZİYORUZ”

ATAFOLK çalışmaları hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Proje Koordinatörü Turan Çelebi ; “2007 yılında İrfan Zeki Er, Nazım Yurdagül’ün destekleriyle kurulan ATAFOLK, Türkiye’nin ve Ataşehir’in öğretmenlerden oluşan ilk topluluğu olma özelliği ile her yıl büyüyen ailesi sayesinde bugüne kadar aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda geçtiğimiz yıl ATAFOLK’un 10.yılını dolu dolu adına yakışır bir şekilde kutladık. Kuruluşumuzda öğretmenler ile başlayan üyelik sistemimiz zamanla öğretmen ailelerimizin katılımı ile referans yoluyla daha da büyüdü. ATAFOLK olarak Türkiye’yi bir uçtan bir uca dans ve halk oyunları ile geziyoruz. Edirne’den Kars’a çalışmalarımızda yörelerimizi seçiyor ve sistemli olarak yılsonu yapacağımız gösterimiz için eğitimlerimizi planlı bir şekilde veriyoruz. Geçtiğimiz yıl ATAFOLK’a 200 kişi başvuru yaptı ve 152 kursiyerimiz ile yılsonu gösterimizi başarı ile tamamladık. Bu yıl ise çalışmalarımızın durumuna göre katılımcı kursiyerlerimizin sayısı belli olacaktır” diye konuştu.

DSCF9478

“GÖSTERİ 10 MAYIS PERŞEMBE SAAT 20.00’DE”

Bu yıl Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonun da yapacağımız gecemizin tarihini 10 Mayıs 2018 Perşembe Saat:20.00 olarak belirledik diyen Turan Çelebi; “ATAFOLK’un gelişmesine katkı sağlayan Boğaziçi Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Refik Ertem’e ve  Anadolu Gösterileri Gençlik ve Spor Kulübü  Başkanı Aziz Ağbulak’a teşekkür ediyorum” dedi.

DSCF9482

Konuşmaların ardından kursiyerler hocalar eşliğinde ilk çalışmalarını başlatarak, halaylar eşliğinde performans gösterisi ile sezonu açtılar.

DSCF9496 DSCF9506 DSCF9491 DSCF9475 DSCF9509

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ